DANCEHALL judėjimui,
stiliui ir laisvei

Muzika Dancehall stiliaus pamokose:

Dancehall / Reggae / Riddim / Ska

Reikalinga ištvermė

21%

Sudeginamos kcal.

89%

Reikalinga jėga

32%

Endorfinų kiekis

100%

ISTORIJA

Pažaiskime mažą žaidimą: kokias asociacijas jums sukelia Jamaika? Dažnas prisimins rastafarių judėjimą, ausyse suskambės Bobo Marley vokalas, prieš akis suraibuliuos Karibų jūra… O „SKILLZ“ studijoje Jamaika reiškia viena: daugiau ritmo! Garso! Energijos! Pasitikite ekspresyvųjį Jamaikos gatvės šokio stilių dancehall. Norėdami geriau suprasti dancehall, turime bent trumpam atsigręžti į jo istoriją – kontekstas labai svarbus, nes jis judesiui suteikia daugiau prasmės ir naujų spalvų. Nusikelkime į Jamaikos sostinę Kingstoną praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje. Čia ėmė kurtis Dance Halls – atviros šokių aikštelės, kuriose didžėjai grojo mento, ska, rokstedį ir regį, naudodami vadinamąsias Sound Systems – garso sistemas, primenančias milžiniškas garsiakalbių spintas.

Garsiai skambanti muzika į šokių aikšteles pritraukdavo žemesniųjų klasių atstovus, negalinčius įpirkti radijo – tuo metu svarbiausios kultūros sklaidos priemonės. Tad šios aikštelės tapo saviraiškos erdve tiems, kurie norėjo pasipriešinti griežtai klasių sistemai, rasiniam susiskaidymui. Vėliau šio stiliaus neaplenkė JAV repo kultūros įtaka, tad šiandien dancehall atrodo kitaip, nei prieš keletą dešimtmečių ir jis tebėra atviras naujiems vėjams – sakoma, kad dancehall vis dar formuojasi.

IŠ KO SUSIDEDA DANCEHALL?

Kadangi didelė Jamaikos juodaodžių dalis buvo emigrantai iš Afrikos, dancehall pagrindu tapo etniniai Afrikos judesiai. Skiriamasis šio šokio bruožas – techniški judesiai klubais ir sėdmenimis.

Svarbiausia šiame stiliuje – šokių žingsneliai. Jie gali būti skirti tik merginoms – pritaikyti prie moteriškų linijų, padedantys atskleisti moteriškumą bei parodyti pasitikėjimą savimi. Tačiau tikrai nebūtinai! Dancehall šoka visi – ir merginos, ir vaikinai, dancehall vakarėliuose trykštantys tiesiog neišmatuojama energija.

Be jau minėto moteriškojo female dancehall, esama ir daugiau atšakų, pvz., specifinis minkštas judėjimas smooth dancehall arba badman dancehall – kai šokėjas imituoja, kad rankose turi ginkląTaip pat stilius skirstomas į tris pagrindines kryptis: pati pradžia vadinama Old School (šokis paremtas žymiausio dancehall atstovo Bogle judesiais), o toliau keliaujant per Middle School pasiekiama šiandiena – New School etapas, žymintis visą šiuolaikinių šokėjų kūrybą.

Old School

šokis paremtas žymiausio dancehall atstovo Bogle judesiais

Middle School

tarpinis dancehall vystimuosi periodas

New School

visa šiuolaikinių šokėjų kūryba

KO IŠMOKSIU?

Tikslumą derinsite su laisvumo pojūčiu.

Šiam stiliui yra svarbi dinamika, amplitudė ir atlikimo charakteris, kadangi šokėjo demonstruojami judesiai turi atspindėti jo laisvę. Būtent tai yra viena svarbiausių dancehall užduočių – nepriekaištingą tikslumą suderinti su laisvumo pojūčiu, nes technika ir jausmas čia – neatsiejami vienas nuo kito.

Atskleisi savo charizmą, improvizuosi.

Mokysitės ne tik bazinių judesių, bet ir ieškosite būdų savo charizmai išskleisti. Jei kuklinatės, galime patikinti, kad tai išlavinama! Pasitikėjimo savimi tikrai prireiks – kaip ir kitų gatvės šokių treniruotėse, dancehall ne tik šokamos trenerių sukurtos choreografijos, bet ir improvizuojama.

Išmoksi girdėti muziką, laisvai
judėti ir prarasi scenos baimę.

Šokių sezonas skaidomas į du pusmečius, per kuriuos visi judesiai pateikiami pagal sudėtingumą. Siekiant progreso, labai svarbu reguliariai lankyti treniruotes. Kuo sparčiau grupė tobulės kartu, tuo smagiau bus dalyvauti konkursuose ir filmuotis studijos vaizdo klipuose!

KOKIĄ GRUPĘ PASIRINKTI?

Naujiems nariams rekomenduojame visų pirma apsilankyti pradedančiųjų treniruotėje (net ir turint šokio patirties).

Dancehall pradedantieji

14+ m.

(ankstesnė patirtis: 0–1 m.)

Treniruotės skirtos norintiems susipažinti su Jamaikos kultūra per muzikos ir šokio prizmę. Treniruočių metu lavinsite lankstumą, muzikalumą. Judėjimas maksimalioje amplitudėje, be kurio neapsieina kokybiškas dancehall atlikimas, padės ugdyti fizinę ištvermę. Mokysitės tiek bazinių, tiek sudėtingesnių judesių bei technikų, nesudėtingų junginių ir choreografijų.

Pirmasis pusmetis skirtas nesudėtingiems judesiams – pvz., išmėginsite moteriškąjį knock it. Taip pat – congrats, smile ir GUNS judesius dazzle dem, dizzy gun. Įgavę pasitikėjimo, po pirmojo pusmečio judame toliau: praktikuojamės sudėtingesnius judesius, pažindinamės su summer bounce, wilie bounce, urkle dance.

Naujiems nariams rekomenduojame visų pirma apsilankyti pradedančiųjų treniruotėje (net ir turint šokio patirties).

Dancehall pažengusieji

14+ m.

(ankstesnė dancehall patirtis: nuo 1 m.)

Pažengusiųjų treniruotės skirtos norintiems dar labiau pasinerti į dancehall šokio pasaulį – tiek į judesius, tiek į pačią kultūrą. Mokoma sudėtingesnių variacijų, technikų bei choreografijų, dar daugiau dėmesio skiriant kūno plastikos, koordinacijos ir klausos lavinimui. Savarankiškai kurdami judesių kombinacijas, pažengusiųjų grupės šokėjai lavina improvizacijos įgūdžius, ieško savitos šokio raiškos.

TVARKARAŠČIAI

PirmadienisAntradienisTrečiadienisKetvirtadienisPenktadienisŠeštadienisSekmadienis
21:00

DANCEHALL GALERIJA

Video