WAACKING judėjimui,
stiliui ir laisvei

Muzika Waacking stiliaus pamokose:

Funk / soul / disco / r&b

Reikalinga ištvermė

30%

Sudeginamos kcal.

100%

Reikalinga jėga

10%

Endorfinų kiekis

100%

ISTORIJA

Waacking’as prasidėjo 1970m. Los Andželo gėjų klubuose, kur nepasiturintys juodaodžių, latino amerikiečių ir azijiečių vyrai, viešumoje turėję slėpti savo tapatybę, čia galėjo laisvai atsiskleisti ir išreikšti save disko muzikoje, taip pabėgdami nuo visuomenės smerkimo. Tie žmonės buvo vadinami „punks“,  jie pasinaudojo tuo ir „Punked the music“. Taip suteikdami šokiui didelės dramos įvaizdį. Todėl originaliai šokis buvo vadinamas PUNKING.

Šokio atgaivinimo katalizatoriumi tapo Brian Green 2003-iasiais metais ėmęs skatinti vyresniuosius šokėjus dalintis žiniomis su naująja waacking kartą, kurią matome šiandien.

Ir nors dabar waacking daugiausia yra matomas choreografijose arba muzikiniuose klipuose, originaliai jis buvo šokamas klubuose ir vakarėliuose, kur šokėjai šoko vieni su kitais.
Pagrindinės vertybės ir aspektai, leidžiantys identifikuoti waacking, apima individualumą, šventimą, saviraišką, laisvę, istorijos pasakojimą ir dramatiškumą.

Waacking šokis buvo įkvėptas tyliųjų filmų, tokių žvaigždžių kaip Marilyn Monroe, Fred Astaire, Charlie Chaplin, miuziklų, kovos menų, Bruce Lee filmų bei komiksų

Kuo ypatingas waacking?

Waacking šokis yra muzikos veidrodis. Šokdami waacking Jūs atspindite muziką, gaudydami muzikos garsus bei įsijausdami į muzikos charakterį tokiu būdu, kad net negirdint melodijos ir tik matant šokį, Jūs „matot ir muziką“.

Waacking’e judėjimas atspindi muzikos grūvą susietą su džiazine, dramatiška tyliųjų filmų judesio tėkme (flow). 

Šis stilius išlaisvina, padeda pasitikėti savimi ir suteikia galimybę sukurti savo charakterį.

Šokant waacking’ą galima kurti, ieškoti ar įsikūnyti į norimą personažą, taip pabėgti nuo kasdieninių rūpesčių ir atsipalaiduoti.

IŠ KO SUSIDEDA WAACKING?

Pagrindiniai elementai:

waack

tikslūs rankų bei delnų judesiai pabrėžiant akcentus muzikoje.

poses

taip pat, waacking’e naudojamos pozos, kurios dažniausiai staigiai sustoja arba perėjimas iš pozos į pozą dramatiškai plaukia.

character

neatsiejama šio stiliaus dalis yra charizma ir šokėjų asmenybės charakteris, kuris privalo būti parodomas per šį emocionalų šokį.

drama/ punking

emocijų, kurias atskleidžia muzikos nuotaika, atspindėjimas kūnu.(arba kažkas tokio). Tai yra vaidyba, istorijos pasakojimas šokiu.

KO IŠMOKSIU?

Grakščiai ir lengvai judėti

Waacking – koordinuotas, tikslus šokis, išnaudojant maksimalias amplitudes bei išlaikant tiesias linijas. Per treniruotes treneriai stengsis išmokyti mokinius ne tik waacking šokio stiliaus pagrindų ir choreografijų, bet ir pasidalinti savo sukaupta patirtimi ir žiniomis.
Nors žvelgiant iš šono, viskas atrodo be galo grakščiai bei lengvai, kūnui šis stilius yra tikras iššūkis!

Įgausi pasitikėjimo savimi

Waacking šokėjai dalyvauja įvairiuose renginiuose bei konkursuose, ruošia komandinius bei solo pasirodymus ir filmuoja profesionalius šokių video. Tad norint tobulėti ir susidraugauti su scena ir kamera, nuoseklus lankomumas yra labai svarbus.

Kaip atrodys mano šokio sezonas?

Tiek pradedančiųjų, tiek pažengusiųjų grupių šokių sezonas skaidomas į du pusmečius, per kuriuos visi judesiai pateikiami pagal sudėtingumą. Todėl labai svarbus reguliarus treniruočių lankomumas: laikantis nuoseklaus treniruočių grafiko, kūnas kur kas greičiau pagaus judesio subtilybes. Ir… bus žymiai lengviau pasiruošti konkursams bei pasirodymams: sezono metu kiekviena grupė dalyvauja ne mažiau nei dviejuose renginiuose ir savo tobulėjimą įamžina mažiausiai trijuose vaizdo klipuose.

KOKIĄ GRUPĘ PASIRINKTI?

Naujiems nariams rekomenduojame visų pirma apsilankyti pradedančiųjų treniruotėje (net ir turint šokio patirties).

Waacking pradedantieji

11-14 m., 14+ m. grupės

(ankstesnė waacking patirtis: 0–1 m.)

Treniruotės patiks norintiems lavinti kūno plastiką, koordinaciją bei klausą. Bus mokoma bazinių judesių bei technikų, nesudėtingų junginių ir choreografijų, lavinamas muzikalumas. Grupė ruošis renginiams bei konkursams, todėl siekiant geresnių rezultatų, lankomumas yra labai svarbus.

Waacking pažengę

11-14 m., 14+ m. grupės

(ankstesnė waacking patirtis: nuo 1 m.)

Grupės planuojamos ateityje

TVARKARAŠČIAI

Treniruotės nevyksta

WAACKING GALERIJA

Video