Menu
Norėdamas pagreitinti savo tobulėjimą šokyje, turi žinoti keletą šokio mokymo būdų. Bet pirmiausia juos reikia žinoti, kad būtų galima panaudoti. Dabar mes padėsime išspręsti šią problemą. Straipsnis bus naudingas tiek šokėjams, tiek treneriams, siekiantiems pagerinti mokymo kokybę ir pakelti savo ir/ar mokinių šokio lygį. Tai ne TOP’as su prizinėmis vietomis – visos mokymo formos yra vienodai svarbios!
Niekas negali pakeisti nuolatinių treniruočių su geru treneriu. Kai mokytojas yra tikras lyderis ir profesionalas, mokiniai stengiasi iš visų jėgų, tampa vieningu kolektyvu – komanda. Dauguma pasaulyje žinomų šokėjų atėjo iš tokių komandų (angl. crew).
Namuose, darbe, sporto salėje, mokykloje, poilsiaujant ir kitose vietose gali ir turi savarankiškai atidirbinėti tai ką sužinojai iš “YouTube” (“Vk” ir t.t.) ar savo trenerio. Ne tiesiog pasilinksminti ir pajudėti pagal gera muziką, bet būtent ATIDIRBINĖTI.
Šokių ratukai (angl. cypher) – vieta, kur susiburia šokėjai, šoka pagal muziką ir paeiliui išeina į ratuko vidurį, parodydami kitiems savo šokį, tai, ką jie moka. Čia nėra reitingų ir konkurencijos, gali išbandyti naujus žingsnelius ir judesius, linksmai pašokti su draugais. Vaikinai demonstruoja savo įgūdžius mergaitėms ir atvirkščiai. Šokių ratukuose vyrauja draugystės ir meilės atmosfera, šiuose ratukuose palaikymas yra labai svarbus.
Visai kitokia situacija yra šokių kovose (angl. battle). Ne veltui tai vadinama šokių kova. Šokėjai mėnesius ruošiasi joms, atidirba kiekvieną judesį, kiekvieną perėjimą, kad sužinotų, kas yra geriausias šokėjas. Šokių aikštelėje vyksta karas. Nervai ant ribos. Net profesionalams tai dažnai sukelia stresą. Čia turėtum pamiršti apie nepatikrintus ir neatidirbtus judesius! Kuo daugiau patirties, kuo daugiau dirbo valandų salėje, tuo geresnis bus šokis kovoje. Nepavyko laimėti? Nesvarbu. Mesti iššūkį sau, įveikti baimę, eiti į kovą jau didžiulis laimėjimas. Visa tai yra ne kas kita kaip patirtis.
Vaikinai ir merginos šoka kartu klube, namuose, gamtoje ir kt. Visi šoka savo malonumui pagal gražią muziką. Vakarėliuose visiškai nėra įtampos. Čia gali išmokti šokti stilingai, ramiai ir atsipalaidavus. Vietose, kur vyksta vakarėliai, dažnai vietos yra nedaug, todėl judesiai ne tokie platūs ir aštrūs, kad netraumuotu aplinkinių. HENRY LINK (vienas iš Hip Hop šokio stiliaus pradininku, “Elite Force” komandos narys) mano, kad šokis vakarėliuose yra geriausias ir greičiausias būdas išmokti šokti Hip Hop. Nesvarbu, kiek žmonių yra aplink. DU ŠOKĖJAI – jau vakarėlis!
Seminaras yra garsaus, gero šokio meistro atvira “pamoka”.
Intensyvas – tas pats, bet vyksta ilgiau ir turi išsamesnę programą. Seminaruose galima gyvai pamatyti savo šokamo stiliaus pavyzdį (vaizdo įrašuose viskas atrodo kitaip nei realiame gyvenime). Galima sužinoti šokio paslaptis iš patyrusių šokėjų, pasikrauti jų meile muzikai ir šokiui. Kiekvienas seminaras yra didžiulis vystymosi etapas!
Dažnai pinigai keliaujant, gyvenant ir dalyvaujant seminaruose susideda į nemažą sumą. Kad pinigai nebūtų paleisti vėjais, iš karto po seminarų ar intensyvu užrašyk tai, ką išmokai. Nepasikliauk savo atmintimi! Net patyrę šokėjai negali prisiminti visko, kas buvo parodyta per kelias valandas. Atvykus namo, atidirbinėk išmoktą medžiagą mažiausiai savaitę ar dvi! Tuomet kiekvienas seminaras taps svarbiu tavo gyvenimo knygos puslapiu.
Kelias dienas šokėjai gyvena kartu, mokosi, konkuruoja, treniruojasi, ilsisi ir linksminasi. Tai visiškas panėrimas į šokio pasaulį. Ar reikia sakyti, kaip tai naudinga? Viena tokia stovykla gali pakeisti visą gyvenimą! Atostogos Turkijoje? Vasaros pionierių stovykla? Gal geriau skirti laiką ir pinigus kažkam tikrai naudingam?
Tokiose paskaitose šokių profesionalai kalba apie savo gyvenimą, patirtį, studijų metodus, gali parodyti keletą įdomių šokio elementų. Čia gausi atsakymus į svarbius klausimus, jūrą įkvėpimo ir motyvacijos. Motyvacija yra svarbi bet kuriame versle! Žinodamas kitų žmonių istoriją ir patirtį galėsi išvengti jų klaidų ir pasiekti aukštumų.
Pasirodymų pasiruošimo procesas yra ilgas ir sunkus, tačiau tai leidžia pasijusti komandos dalimi, išmokti greitai mokytis ir sinchroniškai atlikti sudėtingus elementus, vystyti gebėjimą šokti į ritmą. Svarbu, kad tai suteikia pasitikėjimo jausmą, išmokti šokti žiūrovui ir nebijoti, kai jie žiūri į tave. Žinoma, jei negali improvizuoti šokio (angl. freestyle) pagal nežinomą muziką, negali savęs vadinti Hip Hop ar kito stiliaus šokėju, bet išmokti komandiniai šokio junginiai, taip pat svarbūs. Dažnai po sėkmingo pasirodymo į šokių mokyklą ar studiją ateina keli nauji mokiniai. Pasirodymai – yra puiki stiliaus reklama ir komandos vizitine kortelė.
Vakaruose jau seniai yra įkurtos mokyklos ir šokio akademijos, teikiančios diplomą ir mokslo laipsnį. Tokių švietimo įstaigų absolventai yra šokio istorijos globėjai, mokslininkai, meistrai, turintys didelę patirtį ir įgūdžius, žmonės, galintys aukščiausiu lygiu atstovauti šokio kultūrą. Pvz., “BUDDHA STRETCH” jau daugelį metų stato choreografijas didžiausioms pasaulio žvaigždėms.
Čia išvardytos ne visi šokio studijų būdai, tik žinomiausi ir populiariausi. Išmokai kažką naujo? Drąsiai naudok praktikoje! Kelk savo lygį!
Ką daryti užsiregistravus? Turite kitų klausimų? Skaityk D.U.K. Neradai atsakymo, parašyk mums!
SKILLZ – nuo 2010 metų veikianti šokių studija, po vienu stogu auginanti hip hop, house, popping, locking, breaking, dancehall, solo latino, vogue, locking ir kitų stilių šokėjus. Kiekvieną sezoną SKILLZ tampa antrais namais daugybei nuolatinių šokėjų. Dėl geros ir darbingos atmosferos SKILLZ traukia ir ne vietinius šokėjus, kurie, būdami Vilniuje, nepraleidžia progos ateiti pasitreniruoti.
Dėl šokių salių nuomos kreiptis skillz.lt/patalpos nurodytais kontaktais (galima nuoma tiek vienai treniruotei tiek visam sezonui)