“BREAKING YRA PASKUTINIS TIKRASIS HIP – HOP’O KULTŪROS ELEMENTAS, O GALBŪT PO ŠIO POPULIARUMO PLIŪPSNIO DAUGIAU NEBETURĖSIME TOKIŲ TIKRŲ ELEMENTŲ”

Interview, taken by Team Chronix


„Sveikas, Robin! Papasakok mums prašau, kaip pradėjai šokti breiką, ar jis buvo toks pats populiarus kaip ir dabar, ar visiškai kitoks? Kiek pažįstamų, šokusių su tavimi tuo metu, vis dar šoka šį stilių?

Labas! Visai gerai, žingsnis po žingsnio žengėme į priekį, buvo pakilimų ir nuosmukių. Kai pradėjau šokti, 1998 metais lapkritį, breikas (pasaulyje žinomas kaip „breakdance“) nebuvo itin populiarus, tai buvo kažkas susieto su repo muziką, ir tik tie žmonės, kuriems buvo artima repo kultūra kažką žinojo apie šį šokį. Bet tuo metu visų supratimas buvo labai skirtingas – tai nebuvo tik varžybos. Tai buvo dalykas, kurį tu tiesiog nori daryti, negalvodamas apie ateitį.
Tik vėliau aš įsigilinau į Hip – Hop′ą ir supratau, kad breikas ir repas (MC) yra Hip – Hop′o kultūros elementai.

Iš tų žmonių, kurie pradėjo šokti kartu su manimi mano mieste (Kharkov), nei vienas nebegali įrodyti savo vietos šokių eikšteleje ar konkuruoti pasaulyniu lygiu. Vis dar yra pora žmonių, kurie domisi breiku, bet tik kaip organizatoriai, šokių studijų savininkai ir žmonės, kurie siekia finansinės naudos.

Žinome, kad priklausai daugeliui šokių komandų, bet ką reiškia turėti tikrą komandą? Pasidalink, kas slepiasi po „super komandos“ idėja?

Tu teisus, aš reprezentuoju Top 9 komandą iš Sant Peterburgo, Rusijoje, East Side Bboys Ukrainoje, MZK Worldwideir Bring It Back Squad (Rusija/Ukraina/Bulgarija). Nei viena iš šių komandų nėra man „Super komanda”.
East Side Bboys tai komanda, kuri susiformavo iš skirtingų bboys ir iš skirtingų miestų ne kaip “Super komanda”, bet kaip judėjimas, kuris padės nepriklausomiems bboys išgyventi. Manau, tai buvo labai protinga idėja, nes dabar East Side Bboys yra viena iš originaliausių komandų pasaulyje. Daug kas galvoja, kad MZK Worldwide yra „Super komanda“, bet taip nėra.
Aš prisijungiau į MZK FSS 2017-aisiais ir galiu pasakyti, kad tai tikra komanda, su realiu lyderiu (Alien Ness) – kurioje yra komandinis vibe’as, kurio „Super komandoje“ iš tikrujų nėra.

Top 9 – tai komanda, kuri suteikė man žinių. Už viską, ko iki dabar esu pasiekęs savo gyvenime esu dėkingas savo šeimai ir komandai – Top 9. Bring It Back – irgi nėra „Super komanda“, nes ji buvo sukurta remiantis panašia idėja kaip ir East Side Bboys 2004-taisiais Ukrainoje. Laikas eina ir viskas keičiasi, jau ne visi gyvena „break gyvenimą“. Tikroji komanda – tai tarsi tikra Šeima, kurią sieja ne tik bendros treniruotės porą kartų per savaitę, komanda tai daug daugiau. Komanda tai kartu praleistas laikas, gerų ir blogų patirčių dalijimasis. Tai lengva apibūdinti žodžiais, tačiau iš tikrųjų suprasti galima tik tada, kai pats išgyveni šiuos jausmus.

Kokia susibūrimo Bring It Back esmė? Galėtum mums paaiškinti?

Kaip jau minėjau, Bring It Back buvo sukurtas remiantis panašia idėja kaip ir East Side Bboys išlikti mūsų „breiko gyvenime“. Visi sensta ir kiekviena komanda pereina per ši periodą, iš tiesų – kai vieni komandos nariai nustoja šokti, kiti smunka žemyn, ir žingsnis po žingsnio komanda praranda motyvaciją skatinančią „naikinti“, atiduoti visą save šokių aikšteleje, ypač kai „politiniai“ ir komerciniai dalykai daro vis didesnę įtaką Breiko kultūrai. Bring It Back – tai susibūrimas iš East Side Bboys, All The Most, Top 9 ,Ruffneck Attack ir Fresh Young. Galima pasakyti, kad tai – tarsi susibūrimas tų bboys, kurie vis dar nori judėti į priekį.

Mes žinome, kad bandai išsaugoti breiko stiliaus originalumą. Į ką turi atkreipti demesį naujos kartos bboys ir bgirls? Nuo ko jiems reikia pradėti, ko ieškoti, siekiant sužinoti daugiau apie originalius mūsų kultūros pradininkus?

Būkite savimi ir nebūkite kažkuo kitu – tai svarbiausias originalumo aspektas. “Kas ieško – tas randa”. Geriausias būdas tobulėti – žiūrėti savo paties treniruočių vaizdo medžiagą. Bet jeigu ieškoma įkvėpimo – žiurėkite tik senesnę medžiagą, sukurtą iki 2000 metų.

Kadangi daug keliauji, pasakyk mums prašau, kokioje šalyje jauteisi geriausiai nei bet kurioje kitoje? Tavo nuomone, kuri iš tavo lankytų šalių yra tinkamiausia Hip-Hop’o kultūrai vystytis?

Kaip sakoma: „Visur gerai, bet namie geriausia”. Todėl aš teikiu pirminybę savo tevynei. Bet kurioje šalyje, kurioje nėra vietos tobulėjimui, būtų sudėtinga. Bet tokiu atveju galima būtų sukurti savo gerą ir tikrą Hip Hop’o istoriją. Nes kai tu turi viską, gali pamatyti kas vyksta šiais laikais – palaipsniui tikroji Hip Hop’o ir Breiking’o esmė nyksta dėl tam tikrų žmonių kaltės, kurie siekia pašalinti bet kokią konkurenciją.

Ar yra vaizdo įrašų, kurie pakeitė tavo Breiko viziją ir kodėl?

Nėra vaizdų, kurie pakeitė mano viziją. Tik tam tikros gyvenimo situacijos, kurios darė didėlę įtaką mano Breiking’o vizijai.

Ar yra kažkas nepriimtino šiuolaikinėje breiko kartoje, o galbūt galvoji, kad jie viską daro teisingai?

Mano nuomone, joje nėra nieko nepriimtino, tiesiog viskas kardinaliai skiriasi lyginant su tuo, kaip viskas vyko pradžioje.

Jaunesnioji bboys karta galvoja, kad breike svarbiausia pirmos vietos laimėjimai, bet varžybos tai tik nedidelė dalis to. Didžiausia jaunų šokėjų klaida, manymas, kad breikas tai didelių varžybų dalis, tačiau tai NETIESA. Varžybos yra šokių kultūros dalis, ir nors tai nėra pats svarbiausias šios kultūros aspektas, vis dėlto, kiekvienais metais jos įgauna vis didesnę svarbą.

Ką Olimpinės žaidynės davė breiko kultūrai ir ką galimai atims?

Olimpinės žaidynės tikrai padarys įtaką breiko kultūrai. Ar gerą, ar blogą, mes pamatysime ateityje – laikas parodys. Galiu pasakyti, kad breikas nėra sportas ir tai tikrai nėra sportiniai šokiai! Breikas yra paskutinis tikrasis Hip – Hop‘o elementas, nes visi kiti elementai tampa komercijos dalimi. Olimpinės žaidynės sukurė naują breiko šaką – breaksport (breikeriai – kuriems iš tikrujų nereikia muzikos), tačiau muzika yra visko esmė!

Pasakyk mums prašau, pora vardų (bboys, bgirls, dj’s) kas nusipelnė būti žinomi ir kuriuos pasaulis turi žinoti?

Kiekvienas žmogus, kuris savo emocijas perduoda iš širdies, yra vertas būti žinomu.  UzRock, Kinder, Topor, Minik, Bulka, Mel, Mankeez, Easy Mike, Gassama, Torb the Roach ir dar daug kitų.

Interview, taken by Team Chronix
Pirminis šaltinis: http://chronixpro.com/robin-breaking-is-the-last-true-element-of-hip-hop-culture-and-may-be-after-that-big-popularity-we-are-not-going-to-have-true-elements-any-more/