Vogue stilius

Kuo pasižymi vogue ir truputis istorijos
Kokie elementai sudaro Vogue?
Ko išmoksiu?
Kokią grupę rinktis?
Tvarkaraštis
Registracija

Ar kada nors esate svajoję ne tik sekti įžymybių gyvenimus, bet ir savo kailiu pajusti, ką reiškia būti that BITCH – Beautiful, Intelligent, Talented, Charming & Hot?* Paklausykite mūsų trenerio Raido patarimo ir atraskite kerintį stilių, kurio šokėjai atrodo lyg nužengę iš kultinio mados žurnalo Vogue puslapių.

*Beautiful, Intelligent, Talented, Charming & Hot: gražus, protingas, talentingas, žavingas ir aistringas.

Kuo pasižymi vogue ir truputis istorijos

Vogue treniruotės ypatingos tuo, kad turi stebuklingą galią išsklaidyti bet kokius nusistovėjusius stereotipus. Šis šokis išsivystė, stilizuotai mėgdžiojant žurnalo modelius, todėl kiekvienas pasirodymas – tarsi šokių aikštelėje atgijusi aukštosios mados fotosesija.

Tačiau glamūras karaliavo ne visuomet: viena labiausiai paplitusių vogue kilmės versijų kviečia prisiminti Niujorko kalėjimą Rikers Island, kuriame kaliniai kopijuodavo žurnalo modelių pozas ir taip rungdavosi vienas su kitu. Vėliau, 1970–1980-aisiais, šis stilius išpopuliarėjo LGBTQ+ bendruomenėje Harleme, o jo kovoms prigijo ballroom pavadinimas. Translytės moterys ir vyrai, šokantys moteriškai, išdrįso paminti normas ir už tai nusipelnė deramos pagarbos.

Vienas ryškiausių vogue bruožų – pozavimą primenantys judesiai, kai kūno padėtis keičiama ir fiksuojama pagal muzikos ritmą (hitus). Tuomet šokis atrodo tarsi daug skirtingų nuotraukų, darytų paeiliui.

Kokie elementai sudaro Vogue?

Šiuo metu išskiriamos trys skirtingos stiliaus rūšys: Vogue Old Way, Vogue New Way ir pasaulyje labiausiai išpopuliarėjusi Vogue Fem kryptis (fem – tai žodžio feminine, reiškiančio moteriškumą, trumpinys).

Studijoje SKILLZ aukštakulniai dažniausiai ištraukiami šokant pagal Vogue Fem stilistiką, kuri skirstoma į dvi kategorijas:

  • Soft & Cunt: moteriškesnis, jausmingesnis, seksualesnis, lėtesnis, grakštesnis stilius. Jis reikalauja labai daug pastangų, nes šie judesiai gerai atrodo tuomet, kai šokama ne tik kūnu, bet ir vidumi – jautriai, išreiškiant kiekvieną emociją.
  • Dramatics: lyginant su Soft & Cunt, jame mažiau moteriškumo bei švelnumo: tai daugiau energijos, ekspresijos reikalaujantis stilius. Čia gausu vikrių nusileidimų, pakėlimų ir kitų wow efektą sukuriančių triukų.

Nusipelniusio Vogue Fem šokėjo titulą užsitarnausite tik tuomet, jei ištobulinsite visus penkis privalomus šios krypties elementus:

  • Hands Performance: istorijos pasakojimas rankomis: jomis kuriame iliuzijas ir atliekame tam tikrus judesius;
  • Catwalk: „Katės įėjimas“ – toks judėjimas erdvėje, kai įeinama laikantis vienos linijos, sulenkus kelius, ant pirštų galiukų. Atkreipkite dėmesį į catwalk atliekančio šokėjo klubus: jie viliojančiai siūbuoja į šalis!
  • Duckwalk: „Žąselės ėjimas“ – panašu į catwalk, tik čia einama labai giliai pritūpus. Šlaunų raumenys dirba taip, kad net saldu!
  • Floor Performance: visi judesiai ant grindų (sukiniai kojomis, persisukimai ir kiti judėjimo ant žemės būdai).
  • Spins & Dips: sukiniai ir dipai tarsi „taškas“, kurį šokėjas padeda savo pasakojamos istorijos pabaigoje. Vogue muzikoje reikia sulaukti konkretaus momento, vadinamo crash, ir tuomet atlikti dipą.

Ko išmoksiu?

Nors žvelgiant iš šono, viskas atrodo be galo grakščiai bei lengvai, kūnui šis stilius yra tikras iššūkis – ko vertas vien judėjimas su aukštakulniais! Ir ne bet koks judėjimas, o koordinuotas, tikslus šokis, išnaudojant maksimalias amplitudes bei išlaikant tiesias linijas. Beje, patyrę šokėjai drąsiai pademonstruos ir akrobatinių triukų.

Pažintis su ryškia vogue kultūra lavina ne tik kūną, bet ir pasaulėžiūrą: keliame klausimus apie savivertę bei aplinkinių požiūrį, laisvėjame nuo vyraujančių stereotipų, eksperimentuojame su stiliumi, pratinamės išsiskirti iš minios, pamilti save ir nesidrovėti dėmesio! Pasak mūsų Vogue guru Raido, pasirinkus šį stilių, laukia daug nuotykių ir ilgas kelias į visapusišką asmenybės augimą 🙂

Tiek pradedantieji, tiek pramokusieji/pažengusieji dalyvauja įvairiuose renginiuose bei konkursuose, ruošia komandinius bei solo pasirodymus. Tad norint tobulėti ir susidraugauti su scena, nuoseklus lankomumas yra labai svarbus.

Kokią grupę rinktis?

Vogue pradedantieji (ankstesnė patirtis: 0–1 m.)

14+ m. grupė

Šios treniruotės – tai pati pradžių pradžia. Jose atliekami baziniai judesiai, daugiausia dėmesio skiriant Vogue Fem stiliui, taip pat apžvelgiamos ir kitos disciplinos (Runway, Face, Best Dressed, Old Way). Praktikuojamės pozuoti, kontroliuodami kūną, ir mokomės pagrindinių elementų – rankų iliuzijų, viso kūno laikysenų. Treniruočių metu žengiame pirmuosius žingsnius su aukštakulniais ir laviname koordinaciją.

Naujiems nariams rekomenduojame visų pirma apsilankyti pradedančiųjų treniruotėje (net ir turint šokio patirties).

_________________________________________________________________________

Vogue pramokusieji/pažengusieji (ankstesnė patirtis: nuo 1 m.)

14+ m. grupė

Tai – aukso vidurys šokėjams, jau susipažinusiems su šia kultūra, įveikusiems bazinių judesių etapą ir norintiems žengti toliau – giliau studijuoti šio šokio technikas, lavinti muzikalumą bei kūno kontrolę. Pramokusiųjų/pažengusiųjų grupėje veiklos atsiras ir tiems, kuriems šokis yra tik laisvalaikis, ir tiems, kurie ruošiasi tapti profesionaliais šokėjais (pastaruoju atveju tai bus puiki tarpinė stotelė).

Šioje grupėje bazinius junginius keičia sunkesnės variacijos, reikalaujančios ir rimtų fizinių pastangų, ir vieno kito papildomo smegenų vingio, atsakingo už choreografinę atmintį. Vis dėlto, improvizacija taip pat neliks nuošalyje: juk tai vienas iš pagrindinių būdų kurti savo unikalų šokį!

Norint lankyti pramokusiųjų/pažengusiųjų treniruotes, būtina pasitarti su treneriu.

Apie Vogue šokio istoriją.

REGISTRUOTISTAISYKLĖSD.U.K.

Tvarkaraštis

(Basanavičiaus g. 7)

Treniruotės nevyksta