Twerk stilius

Truputis istorijos
Kuo pasižymi twerk?
Iš ko sudarytas twerk?
Kas manęs laukia twerk treniruotėse?
Kokią grupę rinktis?
Tvarkaraštis
Registracija

Truputis istorijos

Taip, jis provokuoja. Taip, jis kupinas įžūlaus, gaivališko seksualumo. Gundantis ir atviras. Kartais netgi gali pasirodyti, kad balansuojama ties vulgarumo riba. Tačiau tuo pačiu jis mums primena apie pirmykštį judėjimo džiaugsmą ir praneša apie nevaržomą laisvę džiaugtis savo kūno linijomis, kokios jos bebūtų. Pristatome twerk – šokio stilių, reikalaujantį intensyvaus judėjimo klubais ir sėdmenimis.

Kuo pasižymi twerk?

2013-aisiais populiariausias Google klausimas, prasidedantis žodžiais „Kas yra…“ buvo „Kas yra twerking?“ Už tai padėkoti galime Miley Cyrus, po kurios pasirodymo MTV vaizdo klipų apdovanojimuose žinia apie twerk pasklido po platųjį pasaulį. Ir nors konservatyvesnį europietį tai galėjo kiek šokiruoti, Afrikos bei Amerikos (ypač – Lotynų Amerikos) šalys nenustebo: čia sėdmenų purtymas, dažniausiai atsukus nugarą į auditoriją, yra giliai įsišaknijusių tradicijų dalis. Šių kraštų stiliai – pvz., Vakarų Afrikos šokis mapouka, Naujojo Orleano bounce muzikos kultūra arba Puerto Rike gimęs regetonas, – ženkliai prisidėjo prie twerk evoliucijos.

Šiuolaikinis twerk (arba twerking) susiformavo praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje Naujajame Orleane, ir buvo susijęs su bounce – viena iš hiphopo atšakų. Pirmą kartą žodis twerk nuskambėjo 1993 m. DJ Jubilee dainoje „Do The Jubilee All“, ir nuo tada prigijo kaip naujo stiliaus pavadinimas.

Iš ko sudarytas twerk?

Tai toli gražu nėra tik paprastas sėdimosios kraipymas. Nors ryškiausiai akcentuojama juosmeninė kūno dalis, tačiau twerk užvaldo visą kūną. Taip! Nuo pat galvos iki pirštų galiukų, jei nuoširdžiai atliksite ne tik specifinius šio stiliaus judesius, bet ir kūrybiškai jungsite juos su HIP HOP, dancehall, regetono, latino elementais.

Pagrindiniai twerking elementai:

  • Rump Shaking – intensyvus sėdmenų purtymas;
  • Booty Shake – smulkūs judesiai sėdmenimis, primenantys virpėjimą;
  • Hip Roll – ritmiškas klubų ir sėdmenų sukimas;
  • izoliuoti judesiai, naudojant tik sėdmenų raumenis;
  • izoliuoti judesiai, ryškiai atskiriantys apatinę kūno dalį nuo viršutinės;
  • tikslūs ir staigūs klubų judesiai, vieną dubens kraštelį kilstelint, o kitą – leidžiant žemyn;
  • triukų bazės – akrobatikos arba breiko judesiai.

Kas manęs laukia twerk treniruotėse?

Tai techniškai ir fiziškai gana sudėtingas šokių stilius, kuris reikalauja jėgos ir ištvermės. Atliekant kai kuriuos elementus, klubais tarsi piešiamos aštuoniukės arba kvadratai, taip pat neretai įtraukiami rankų judesiai. Tad twerk pažadina viso kūno raumenyną, o ypač dirba šlaunys, blauzdos ir liemuo – aktyvaus judėjimo metu jiems tikrai nėra kada miegoti! Šios treniruotės skatina ir širdies raumens veiklą, tad tikrai nesuklysime twerk užsiėmimą pavadinę puikia kardio treniruote.

Mūsų twerk trenerei Yuliai labai svarbu, kad merginos pamiltų save tokias, kokios jos yra, todėl treniruotėse laukia saugi ir šilta atmosfera. Matant, kaip kūnas tampa vis plastiškesnis ir lankstesnis. mokantis įsijausti į muziką ir judesiais išreikšti save, kaskart įgaunama vis daugiau ir daugiau pasitikėjimo.

Kokią grupę rinktis?

Pradedantieji (ankstesnė patirtis: 0–1 m.)

16+ m. grupė

Pradedančiųjų treniruotėse gilinamės į šio stiliaus pagrindus, mokomės bazinių judesių, ypatingą dėmesį skiriame apatinei nugaros daliai – mokomės ją pajusti, izoliuoti, stipriname raumenyną. Sutvirtėjus, kūnas toliau ruošiamas triukų bazėms, kad galėtumėte atlikti įmantrius akrobatinius judesius. Skambant populiariausioms dainoms, nesudėtingų choreografijų metu pradedantieji ugdosi muzikalumo, ritmo pojūčius.

Kiekvienos treniruotės metu skiriama dėmesio kūno lavinimui – nugaros, kojų, sėdmenų, rankų raumenų stiprinimui bei tempimui, kad kūnas galėtų susidoroti su vis augančiu krūviu. Todėl visi kviečiami kuo nuosekliau lankyti treniruotes – kartu išmoksime daugiau ir pasieksime nuostabių rezultatų!

Apie Twerk stilių skaityk čia 🙂 

REGISTRUOTISTAISYKLĖSD.U.K.

Tvarkaraštis

(Lukiškių g. 5)

PirmadienisAntradienisTrečiadienisKetvirtadienisPenktadienisŠeštadienisSekmadienis
19:00