Hip Hop stilius vyresniems

Truputis istorijos
Kuo ypatingas HIP-HOP?
Iš ko sudarytas HIP-HOP?
Ko išmoksiu?
Kokią grupę rinktis?
Tvarkaraštis
Registracija

Truputis istorijos

HIP-HOP gali asocijuotis vien su apsmukusiomis kelnėmis, necenzūrine repo leksika ir Niujorko blogiukų rajonais, į kuriuos kojos nekeltum net plieskiant vidurdienio saulei. Ar tai nors kiek panašu į tiesą? Tam tikru kampu – taip, jei peržvelgtume visą HIP-HOP raidą. Tačiau kalbėdami apie šią kultūrą, visų pirma turime suprasti, kad jos varomoji jėga – laisvės ir vienybės troškimas, pasireiškiantis per muziką, grafičius ir šokį.

HIP-HOP istorija prasidėjo maždaug 1960-aisiais Niujorke, Pietų Bronkso juodaodžių gete. Tai buvo klubinės kultūros startas: apleistuose namuose kompanijos būriavosi aplink mylimus didžėjus, ir čia būtina paminėti DJ Cool Herc ir DJ Afrika Bambaata – šiuos vardus save gerbiantis HIP-HOP šokėjas išbers net prikeltas viduryj nakties. O kur muzika, ten ir judesys. Tad afroamerikiečiai daug improvizavo ir mėgavosi šokiu: „And its the beat. It’s the beat that gets the feet moving. And the hands clapping. And the peopple jumping“*, – dokumentiniame filme Hip-Hop Evolution prisiminimais dalijasi viena iš pašnekovių.

* Tai yra ritmas. Tai ritmas, kuris išjudina kojas. Rankos ploja. Ir žmonės šokinėja.

Kuo ypatingas HIP-HOP?

HIP-HOP – vis dar evoliucijoje. Kinta muzika, nuo jos neatsilieka ir šokis. Tai labai gyvas stilius, kurį nuolat papildo naujovės. Šiuolaikinis HIP-HOP – toks, koks siautėja tarp SKILLZ studijos sienų, – vadinamas naujuoju HIP-HOP stiliumi ir pradėjo formuotis 1980-aisiais Amerikoje.

Naujojo HIP-HOP galima į valias prisižiūrėti muzikiniuose klipuose bei gatvės šokių filmuose. Dauguma bazinių žingsnių bei groove’ų (kūno judėjimo principų) atkeliavo iš vaizdo klipuose demonstruojamų choreografijų. Reikėtų pavyzdžių? Įkvėpimo siūlome semtis iš veteranų Kris Kross klipo Jump arba šviežesnių kūrinių – We Are Toonz klipo The Nae Nae, N.E.R.D & Rihanna hito Lemon.

Išskirtiniai HIP-HOP bruožai yra laisvė ir originalumas: galima judėti taip, kaip tik šauna į galvą, įgyvendinti kūrybiškiausius sumanymus ir improvizuoti, jungiant kitų gatvės šokių elementus bei technikas, lengvai prigyjančias HIP-HOP rėmuose. Vis dėlto, žemiau rasite keletą specifinių elementų, be kurių žingsneliai bus… tik žingsneliai, o ne HIP-HOP šokis.

Iš ko sudarytas HIP-HOP?

Pagrindiniai judėjimo principai, iš kurių atpažinsite HIP-HOP šokėjus:

  • Bounce – tai spyruokliavimas keliais, kuris turi lydėti šokėją bene kiekviename žingsnyje. Šokant HIP-HOP sulenkti keliai turi tapti įpročiu, įaugusiu į kūną!
  • Rock – judesys, atliekamas krūtine, kuri šiame šokio stiliuje yra viena svarbiausių kūno dalių, sukurianti nuolat judančio, dinamiško kūno įspūdį.

Populiariausių HIP-HOP stiliaus judesių žodynas, kurį lankydami treniruotes netruksite įkūnyti charakteringais judesiais: Running Man, Rodger Rabitt, Cabbage Patch, ATL Stomp, C Walk, Dougie, Cat Daddy, Whip, Nae Nae./a>

Ko išmoksiu?

HIP-HOP šokyje labai svarbus laisvumas, todėl lavinant pagrindines šio stiliaus technikas, visuomet akcentuojamas atsipalaidavimas, mokomasi judėti kuo minkščiau, atsikratyti bet kokios įtampos. Be to, HIP-HOP šokėjams būtina tiksli koordinacija – tiek erdvėje, tiek pačiame kūne, todėl šis stilius puikiai lavina gebėjimą kontroliuoti skirtingas kūno dalis. Įsivaizduokite, ką veikia smegenys, kai rankoms ir kojoms tenka sekti atskiras ritmines linijas, o visam kūnui tuo metu dar ir judėti aplinkoje, keisti pozicijas.

Paruošę kūną, mintyse taip pat turime įjungti laisvės ir improvizacijos mygtuką, o su tokiu nusiteikimu – pirmyn į HIP-HOP kovų ratelius, pasirodymus bei renginius! O norėdami juose jaustis užtikrintai ir išmokti savo šokį pateikti žiūrovų auditorijai, nepamirškite skirti deramo dėmesio treniruočių lankomumui.

Kokią grupę rinktis?

Hip Hop pradedantieji su Dima (ankstesnė patirtis: 0–1 m.)

18+ m. grupė

Efektyvios bei smagios treniruotės norintiems tiesiog atsipūsti po mokslų ar darbų, susipažinti su HIP-HOP kultūra. Bus mokoma bazinių judesių bei technikų: Running Man, Kick and Step, Reject, Butterfly, Tone Whop. Vėliau iš bazinių žingsnių pradedančiųjų treniruotėse lipdomi nesudėtingi junginiai, kuriamos paprastos, bet įtraukiančios choreografijos.

Pradedantiesiems labai svarbu išlavinti HIP-HOP būdingą groove’ą, todėl daug dėmesio skiriama ne tik žingsniams, bet ir viso kūno judėjimo principams.

Naujokai, lankantys į šias treniruotes, išmoks jausti ritmą bei lavins muzikalumo pojūtį – imsite kitaip klausytis muzikos, nei buvote įpratę.

Visada kviečiame ateiti į pradedančiųjų treniruotę, nors ir esate šokę anksčiau.

_________________________________________________________________________

Hip Hop OPEN su Kamilla (askirta visiems)

Treniruotės tiks visiems kurie nori judėti HIP-HOP ritmais, susipažinti su baziniais judesiais ir norintiems giliau studijuoti šį šokį, jo technikas, lavinti muzikalumą bei kūno kontrolę. Šioje grupėje nuo bazinių judesių keliaujama link gilesnio šokio pažinimo, mokomasi savo judesius papildyti kitų stilių elementais bei triukais. Open grupėje imama sudėtingesnių judesių variacijų, kurias sujungus šokamos labai įdomios ir kūrybiškos choreografijos.

* Tai yra ritmas. Tai ritmas, kuris išjudina kojas. Rankos ploja. Ir žmonės šokinėja.

Apie Hip Hop istorija skaityk čia!


REGISTRUOTISTAISYKLĖSD.U.K.

Tvarkaraštis

(Basanavičiaus g. 7)

PirmadienisAntradienisTrečiadienisKetvirtadienisPenktadienisŠeštadienisSekmadienis
21:00