Vogue stilius

Kuo pasižymi vogue ir truputis istorijos
Kokie pagrindiniai šokami stiliai sudaro Vogue?
Ko išmoksiu?
Kokią grupę rinktis?
Tvarkaraštis
Registracija

Ar kada nors svajojate tapti kažkuo kitu nei esate realiame gyvenime? Kokia nors įžymybe, aktoriu, heroju ar tiesiog kitokiu žmogumi? Šokant vogue Jūs galėsite būti kuo tik panorėsite ir savo kailiu pajausti, ką reiškia būti „that BITCH – Beautiful, Intelligent, Talented, Charming & Hot“. Kviečiame atrasti kerintį stilių, po kurio šokėjai atrodo lyg nužengę iš kultinio mados žurnalo vogue puslapių.

 *Beautiful, Intelligent, Talented, Charming & Hot: gražus, protingas, talentingas, žavingas ir aistringas.

Kuo pasižymi vogue ir truputis istorijos

Vogue treniruotės ypatingos tuo, kad turi stebuklingą galią išsklaidyti bet kokius nusistovėjusius stereotipus. Šis šokis išsivystė stilizuotai mėgdžiojant žurnalo modelius, todėl kiekvienas pasirodymas – tarsi šokių aikštelėje atgijusi aukštosios mados fotosesija.

Tačiau glamūras karaliavo ne visuomet: viena labiausiai paplitusių vogue kilmės versijų kviečia prisiminti Niujorko kalėjimą Rikers Island, kuriame kaliniai kopijuodavo žurnalo modelių pozas ir taip rungdavosi vienas su kitu. Vėliau, 1970–1980-aisiais, šis stilius išpopuliarėjo LGBTQ+ bendruomenėje Harleme, o jo kovoms prigijo ballroom pavadinimas. Translytės moterys ir vyrai, šokantys moteriškai, išdrįso paminti normas ir už tai nusipelnė deramos pagarbos.

Vienas ryškiausių vogue bruožų – pozavimą primenantys judesiai, kai kūno padėtis keičiama ir fiksuojama pagal muzikos ritmą (hit‘us). Tuomet šokis atrodo tarsi daug skirtingų paeiliui darytų nuotraukų.

Kokie pagrindiniai šokami stiliai sudaro vogue?

Vogue stilius turi tris pagrindines šokamas kryptis (substilius), kurių kiekvienas turi savo ryškias savybes:

Old Way – pozavimas bei tvirtas grakštus judėjimas, kur kiekvienas judesys tarsi viršelio nuotrauka,
New Way – plastika bei kūno tempimas kiekviename judesyje ir
Vogue Fem – pasaulyje labiausiai išpopuliarėjusi kryptis, kuri atskleidžia moteriškumą ir ne tik švelnumą, bet ir jėgą. Stilius kuris padeda save priimti ir išreikšti.

Treniruočių metu dėmesys bus skiriamas visiems Vogue kryptims, todėl kiekvienas ras sau tinkamą 😉 

Studijoje SKILLZ aukštakulniai dažniausiai ištraukiami šokant pagal Vogue Fem stilistiką, kuri skirstoma į dvi kategorijas:

Soft & Cunt: moteriškesnis, jausmingesnis, seksualesnis, lėtesnis, grakštesnis stilius. Jis reikalauja labai daug pastangų, nes šie judesiai gerai atrodo tuomet, kai šokama ne tik kūnu, bet ir vidumi – jautriai, išreiškiant kiekvieną emociją.
Dramatics: lyginant su Soft & Cunt, jame mažiau moteriškumo bei švelnumo: tai daugiau energijos, ekspresijos reikalaujantis stilius. Čia gausu vikrių nusileidimų, pakėlimų ir kitų wow efektą sukuriančių triukų.

Nusipelniusio Vogue Fem šokėjo titulą užsitarnausite tik tuomet, jei ištobulinsite visus penkis privalomus šios krypties elementus:

Hands Performance – istorijos pasakojimas rankomis- jomis kuriame iliuzijas ir atliekame tam tikrus judesius;
Catwalk – „Katės įėjimas“ – toks judėjimas erdvėje, kai įeinama laikantis vienos linijos, sulenkus kelius, ant pirštų galiukų. Atkreipkite dėmesį į catwalk atliekančio šokėjo klubus: jie viliojančiai siūbuoja į šalis!
Duckwalk – „Žąselės ėjimas“ – panašus į catwalk, tik čia einama labai giliai pritūpus. Šlaunų raumenys dirba taip, kad net saldu!
Floor Performance: visi judesiai ant grindų (sukiniai kojomis, persisukimai ir kiti judėjimo ant žemės būdai).
Spins & Dips: sukiniai ir dipai – tarsi „taškas“, kurį šokėjas padeda savo pasakojamos istorijos pabaigoje. Vogue muzikoje reikia sulaukti konkretaus momento, vadinamo crash, ir tuomet atlikti dip‘ą.

Vogue kultūroje ne tik šokama, bet ir pozuojama, einama podiumu, rodomas veidas, kūnas ir drabužiai, kuriuos taip uoliai ruošei ir apsirengei. Įsivaizduokite, kokia bus Jūsų eisena, pasitikėjimas savimi, savo stiliumi ir išvaizda, kai perprasite šio stiliaus aspektus!

Ko išmoksiu?

Nors žvelgiant iš šono, viskas atrodo be galo grakščiai bei lengvai, kūnui šis stilius yra tikras iššūkis – ko vertas vien judėjimas su aukštakulniais! Ir ne bet koks judėjimas, o koordinuotas, tikslus šokis, išnaudojant maksimalias amplitudes bei išlaikant tiesias linijas. Beje, patyrę šokėjai drąsiai pademonstruos ir akrobatinių triukų.

Pažintis su ryškia vogue kultūra lavina ne tik kūną, bet ir pasaulėžiūrą: keliame klausimus apie savivertę bei aplinkinių požiūrį, laisvėjame nuo vyraujančių stereotipų, eksperimentuojame su stiliumi, pratinamės išsiskirti iš minios, pamilti save ir nesidrovėti dėmesio! Pasak mūsų trenerės Dajanos, treniruotėse pajausite kas yra laisvė, savęs nevaržymas, asmens augimas ir pasinėrimas į save.

Vogue šokėjai dalyvauja įvairiuose renginiuose bei konkursuose, ruošia komandinius bei solo pasirodymus ir filmuoja profesionalius šokių video. Tad norint tobulėti ir susidraugauti su scena ir kamera, nuoseklus lankomumas yra labai svarbus.

Kokią grupę rinktis?

Vogue pradedantieji (14+)

14+ m. grupė – skirta visiems norintiems susipažinti ir jau susipažinusiems su šiuo stiliumi.

Šiose treniruotėse šokėjai susipažins su skirtingomis šokamomis vogue kryptimis.

Vogue treniruotėse išmoksite ne tik bazinių visų stilių elementų, bet ir sudėtingesnių junginių. Išmoksite pasakoti istoriją su rankomis, naudoti rankų iliuzijas, grakščiai vaikščioti, išreikšti save per šokį, pamilti ir priimti save, plastiškai judėti ir ne tik. Lavinsite muzikalumą ir koordinaciją. Šoksite skirtingas choreografijas, ruošitės renginiams bei konkursams. Šios treniruotės padės ne tik išmokti šokti Vogue stilius, bet ir atsipalaiduoti, išsilaisvinti, padidinti pasitikėjimą savimi ir drąsą.

Per treniruotes bus apžvelgiama ir nešokama Vogue stiliaus dalis. Mokysimės vaikščioti podiumu bei pozuoti. Po tokių treniruočių net nepastebėsite, kaip Jūsų nuotraukų portfolio patobulės.

Apie vogue šokio istoriją.

Tvarkaraštis

(Basanavičiaus g. 7)

PirmadienisAntradienisTrečiadienisKetvirtadienisPenktadienisŠeštadienisSekmadienis
19:00