Latino stilius/Latino poromis

Truputis istorijos
Latino stiliaus šokių rūšys
Kas laukia latino stiliaus treniruotėse?
Kokią grupę rinktis?
Šokiai poromis
Tvarkaraštis
Registracija

Truputis istorijos

Tai pramoginiai šokiai, kilę iš Lotynų Amerikos šalių: Brazilijos, Kubos, Argentinos, Meksikos… Kaip ir latino stiliaus gimtinės, taip ir patys šokiai – šilti, seksualūs ir jausmingi. Tačiau margoje Lotynų Amerikos kultūroje pinasi begalė įvairiausių spalvų. Todėl lygindami šių šalių šokius tarpusavyje, tikrai atrasime ne vieną skirtumą. Vieni dega atvira liepsna – galite sekti dinamiškus, veržlius šokėjų judesius; o kitų šokių aistra rusena giliai viduje, ir ją išduoda tik ugningas pietietiškas žvilgsnis, atliekant subtilius, tikslius žingsnelius.

Latino stiliaus šokių rūšys

Kadangi latino – tarsi didelė draugiška šeima, šokėjams labai svarbu išreikšti kiekvieno stiliaus temperamentą, atskiriant ryškiausius bruožus: judėjimo tempą, pagrindinius žingsnelius, pėdų pozicijas, šokio figūras, rankų padėtį (jei šokama poroje – tai, kaip partneriai laiko vienas kitą).

Pristatome pagrindinius šokius, kurių ritmu sukamės „SKILLZ“ treniruotėse. Kaip manote, kurio šokio sūkurys jus galėtų įtraukti ir nepaleisti?

Salsa. Vienas dažniausiai šokamų stilių, vienijantis visą pasaulį – kiekviename didmiestyje salsos šokėjai buriasi į klubus ir organizuoja siautulingas fiestas. Tai laisvas, atpalaiduojantis, linksmas ir uždegantis šokis, kuriame kubietiški judesiai jungiasi su American jazz stiliumi. Šokama greitu tempu, mikliai atliekant žingsnelius ir tuo pat metu išlaikant gana ramią viršutinę kūno dalį (tačiau tai nereiškia, kad rankos ir pečiai neturės ką veikti!)

Samba. Afro-braziliška dvasia persmelktas šokis, populiarumu nenusileidžiantis salsai. Samba yra energinga, dinamiška, veržli, reikalaujanti lankstumo. Judama pagal greito tempo muziką. Šiek tiek vaizduotės – ir šokant sambą tikrai pavyks nusikelti į Rio de Žaneiro karnavalą!

Čia čia čia. Gana statiškas bei ritmingas šokis, išsiskiriantis griežtumu ir tikslumu, kilo iš Kubos ir pradėjo formuotis praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje. Įdomi jo pavadinimo istorija – čia čia (arba čia čia čia) yra garsinė asociacija, kurią sukelia šokėjų pėdos, judant trigubu smulkiu žingsneliu. Sakoma, kad šią charakteringą ritminę struktūrą įkvėpė afro-kubietiška kultūra.

Be šių pagrindinių stilių, latino treniruotėse taip pat pažindinamės su bačiatos, rumbos, mambos ir kitų latino šokių elementais.

Kas laukia latino stiliaus treniruotėse?

Kaip atpažinti Lotyno Amerikos šokių entuziastą? Dairykitės elegancijos ir plastikos – tai bruožai, išskiriantys latino stiliaus šokėją iš minios.

Visiems šio stiliaus šokiams būdingi virpantys, vibruojantys pečių judesiai (šokio pasaulyje gerai žinomi kaip shimmies), grakštūs rankų (ypač – plaštakų) ir kojų judesiai, plastiškas viso kūno judėjimas, bangavimas, sukiniai… Nevengiama ir akrobatikos elementų – ypač porose: drąsus partnerės iškėlimas gali tapti tikra vyšnia ant torto!

Žinoma, šiems įgūdžiams reikia laiko ir kantraus darbo, todėl nuoseklus dalyvavimas treniruotėse yra labai svarbus. Nepamirškime ir apie pasirodymus: kuo sparčiau grupė tobulės kartu, tuo smagiau bus dalyvauti konkursuose ir filmuotis studijos vaizdo klipuose!

Kokią grupę rinktis?

Solo Latino pradedantieji (ankstesnė patirtis: 0–1 m.)

Pradedančiųjų grupė susipažįsta su latino šokių judesių pagrindais, taisyklingomis pėdų padėtimis, bendra šokių stilistika, lavina muzikalumo pojūtį ir ieško būdų judėti plastiškai, grakščiai. Treniruotėse nagrinėjami skirtingi stiliai, mokomasi juos atskirti – kas mėnesį dėstomas naujas Lotynų Amerikos šokis, gilinamasi į jo istoriją. Treniruotėse galite tikėtis ne tik bazinių žingsnelių, bet ir nesudėtingų junginių bei choreografijų.

Visada kviečiame ateiti į pradedančiųjų treniruotę, nors ir esate šokę anksčiau.

_________________________________________________________________________

Solo Latino pažengusieji (ankstesnė patirtis: nuo 1 m.)

Pažengusieji taip pat tyrinėja šokių pagrindus, tik jau rimčiau ir giliau: mokymosi tempas greitesnis, judesiai sudėtingesni. Treniruotės tiks jau mokantiems judėti pagal Lotynų Amerikos muzikos ritmus, susipažinusiems su baziniais judesiais ir norintiems šokti intensyviau bei profesionaliau, kuo tiksliau išreiškiant kiekvieno šokio charakterį.

Norint lankyti pažengusiųjų treniruotes, būtina pasitarti su treneriu.

_________________________________________________________________________

Solo Latino komandinės grupės

Komandos kartu su savo treneriais dalyvauja įvairiuose renginiuose ir šokių kovose (battles), ruošia PRO kategorijos pasirodymus. Komandinių grupių treniruotėse daug dėmesio skiriama asmeniniam tobulėjimui. Šokėjai tyrinėja skirtingas ritmikas, šokio įvairovę, kūno galimybes. Taip pat mokomasi triukų, sudėtingų choreografijų.

_________________________________________________________________________

Šokiai poromis

Šioje grupėje Lotynų Amerikos šokių subtilybes narpliosite, judėdami poroje. Tad visas latino nuostabumas bus padaugintas iš dviejų! Mokysitės šokti kartu ir vesti savo partnerę. Kai kam tai gali tapti iššūkiu – juk reikės ne tik stebėti save, bet ir derintis prie kito žmogaus. Tačiau iš tiesų tai – įdomi kelionė susišokimo link, kurios metu sužinosite, ką reiškia poroje judėti taip, kad atrodytumėte ir jaustumėtės lyg vienas.

Tvarkaraštis

(Lukiškių g. 5)

PirmadienisAntradienisTrečiadienisKetvirtadienisPenktadienisŠeštadienisSekmadienis
20:00
21:00