Popping stilius

Truputis istorijos
Kuo ypatingas popping?
Pagrindiniai elementai
Ko išmoksiu?
Kokią grupę rinktis?
Tvarkaraštis
Registracija

Truputis istorijos

Iliuzija, iliuzija… ir dar kartą iliuzija. „Čia robotai ar žmonės?“ „Ar jie neturi kaulų?“ „Kaip galima slysti lyg per orą?“ Tokie nuostabos šūksniai aidi, kai scenoje pasirodo popping stiliaus šokėjai. Jei neteko matyti gyvai, prisiminkite Michaelo Jacksono moonwalk – tai vienas charakteringiausių popping elementų, vadinamas backslide. Gal mokyklos vakarėlyje net esate bandę tai atkartoti?

Visgi, vien tik vakarėlių etiketė poppingui nelimpa: iliuzijoms skleistis reikalinga scena ir ryškios prožektorių šviesos. Šių šokėjų pasirodymas – tikra magija, paliekanti neišdildomą įspūdį.

Kuo ypatingas popping?

Sklaidome magiją ir šifuojame šį burtažodį: stiliaus pavadinimas kildinamas iš žodžio pop, šiuo atveju reiškiančio greitą raumens įtempimą ir atpalaidavimą, t. y., pulsavimą. Šokio iliuzijų meistrai puikiai jaučiasi maksimalioje amplitudėje: jie geba judėti tiek įtraukę visą kūną, tiek susitelkę į vieną kūno dalį ir ja atlikdami subtilius mikrojudesius.

Kūrybiški šokėjai gali įsijausti į įvairiausius elektroninės muzikos žanrus, tačiau dažniausiai popping judesius lydi fankas. Neretai nutinka, jog muzika inspiruoja šokio atsiradimą ir atvirkščiai. Būtent taip glaudžiai susiję ir šiedu: praėjusio šimtmečio septintajame dešimtmetyje ėmė formuotis fankas – pašėlusiai smagi ir ritminga muzikos kryptis, jungianti soulą, džiazą bei R&B. Panašiu metu Kalifornijoje vis daugiau gatvės šokėjų pradėjo kurti ir tobulinti judesius, išsivysčiusius į tai, ką šiandien vadiname popping. Tad fankas ir popping yra tarsi bendraamžiai dvyniai.

Pagrindiniai elementai

Popping – skėtinis terminas, po kuriuo glaudžiasi daugybė smulkesnių krypčių. Siūlome susipažinti su svarbiausiomis iš jų ir… kviečiame ne tik perskaityti, bet ir „pasimatuoti“ judesius mintyse: kurių labiausiai norėtumėte išmokti?

  • Waving: sklandus kūno bangavimas, kai bangos ritasi per kojas, rankas, plaštakas, liemenį, krūtinę…
  • Sliding / Floating / Gliding: kojų judesių kombinacijos, kuriančios plaukimo, skraidymo ar čiuožimo iliuziją.
  • Tutting (King Tut): pavadinimas sufleruoja, kad šią kryptį įkvėpė senovės Egipto kultūra. Matematiškai tikslūs judesiai sudaryti iš 90 bei 45 laipsnių kampų ir imituoja geometrines figūras.
  • Robot: roboto arba manekeno mėgdžiojimas, paremtas dviem elementais: izoliacija (būna dvejopa: kai visas kūnas sustingsta, išskyrus vieną judinamą kūno dalį, arba atvirkščiai – tik viena dalis izoliuojama, o visa kita juda) ir dimestop technika, kurios esmė – judant atliekamas staigus, netikėtas sustojimas.
  • Animation: judėjimas primena besikeičiančius filmo kadrus.
  • Boogaloo Rolls: už šią kryptį atsakingi „Electric Boogaloos“ – vyrukai, rimtai pasižymėję poppingo istorijoje. Kuriamas laisvo, atpalaiduoto judėjimo įspūdis: regis, jog kūne nėra nė vieno kaulo.
  • Toyman – stilius, vaizduojantis žaislinį žmogeliuką (action figure).

Ko išmoksiu?

Per treniruotes Monika stengiasi išmokyti mokinius ne tik popping šokio stiliaus pagrindų ir choreografijų, bet ir pasidalinti savo sukaupta patirtimi ir žiniomis. Ji padės pradedantiesiems pradėti improvizuoti, o pažengusiems ir toliau save tobulinti bei giliau pažinti stilių, judėti popping ritmu ir atrasti save freestyle. Kozo padės ne tik atrasti save popping stiliuje, bet ir mokys pamilti šokį plačiąja prasme.

Kokią grupę rinktis?

Popping pradedantieji 11+ m. (ankstesnė patirtis: 0–1 m.)

Treniruotės patiks norintiems lavinti kūno plastiką, koordinaciją bei klausą. Bus mokoma bazinių judesių bei technikų (Hand Wave, Tutting, Twist o Flex, Backslide, izoliacijų), nesudėtingų junginių ir choreografijų, lavinamas muzikalumas. Grupė ruošis renginiams bei konkursams, todėl siekiant geresnių rezultatų, lankomumas yra labai svarbus.

Naujiems nariams rekomenduojame visų pirma apsilankyti pradedančiųjų treniruotėje (net ir turint šokio patirties).

_________________________________________________________________________

Popping pažengusieji (ankstesnė patirtis: nuo 1 m.)

Treniruotės tiks jau mokantiems šokti popingą, susipažinusiems su baziniais judesiais ir norintiems giliau studijuoti šį šokį, jo technikas, tobulinti kūno kontrolės įgūdžius, lavinti muzikalumą. Pažengusieji sužino, kokiomis variacijomis galima papildyti bazinius judesius, mokosi sudėtingesnių junginių bei technikų, repetuoja kūrybiškas choreografijas.

Šioje grupėje daug dėmesio tenka improvizaciniams gebėjimams, ieškant dar nematytų įspūdingų judėjimo būdų. Pažengusieji dar intensyviau dalyvauja renginiuose bei konkursuose, todėl iš mokinių laukiama nuoseklaus lankomumo.

Norint lankyti pažengusiųjų treniruotes, būtina pasitarti su treneriu.

Skaityk apie Popping stilių čia 🙂 


Tvarkarasčiai

(Lukiškių g. 5)

PirmadienisAntradienisTrečiadienisKetvirtadienisPenktadienisŠeštadienisSekmadienis
18:00
19:00