Locking stilius

Truputis istorijos
Kuo išsiskiria locking?
Ko išmoksiu?
Kokią grupę rinktis?
Tvarkaraštis
Registracija

Truputis istorijos

Ar mėgstate dryžuotas kojines? O petnešas ir skrybėles? O gal kartais šokant jums prireikia mažyčio stabtelėjimo, kad sugalvotumėte kitą judesį? Sveikiname – tai pirmieji požymiai, kad jums prie širdies būtų energingas locking šokis.

Prie kojinių ir petnešų dar sugrįšime, o kol kas – trumpa pažintis su šiuo pozityviu stiliumi. Locking yra tarsi plati saulėta šypsena: pamėginkite ramiai ištarti I feel good… Ne, nepavyks! Iškart norisi niūniuoti funk muzikos tėvo Jameso Browno melodiją – o būtent funk ir yra pagrindinis lockingo garso takelis.

Locking užuomazgos – aštuntojo dešimtmečio Los Andželo naktinio gyvenimo kultūroje. Viskas prasidėjo nuo Dono Campbello, ilgą laiką neturėjusio nieko bendro su judesiu ir tvirtinusio, kad šokyje jį pralenktų net pats Frankenšteinas. Tačiau sykį koledžo diskotekoje Campbellas pagaliau išdrįso pademonstruoti savo gebėjimus. Jis iš eilės rodė išmoktus judesius, įterpdamas pauzes, per kurias sumąstydavo, ką daryti toliau. Taip vyrukas gavo pravardę „Campbell-Lock“ ir pradėjo rašyti naujo šokio stiliaus – locking arba campbellocking – istoriją.

Kuo išsiskiria locking?

Žodis lock, anglų kalboje reiškiantis užraktą, nusako esminį šio stiliaus bruožą: šokant naudojami staigūs sustojimai ir įvairios sąnarių arba kūno dalių fiksacijos. Locking efektą sukuria dviejų priešybių susidūrimas – tai judėjimo ir nejudėjimo derinys.

Locking – ne tik šokis, bet ir saviraiška, pasitelkus kūrybingą įvaizdį. Dryžuotomis kojinėmis, petnešomis ir didžiulėmis skrybėlėmis pasipuošusi komanda The Lockers, kurdavusi spalvingus pasirodymus televizijos laidoje Soultrain, šį šokį išplėtojo į tikrą gyvenimo būdo abėcėlę. Kalbėjimo manieros, eisena, apranga – viskas gali byloti, kad esate locking stiliaus atstovas.

Ko išmoksiu?

„Aš pamačiau, kaip šis vaikinas stulbinančiai šoka. Jis ne šiaip rodo į kažką ranka – jis sukinėja plaštaką, darydamas kilpą. Rodydamas, jis ne tik rodo – jis ištempia kaklą ir žiūri“, – taip buvo kalbama apie Doną Campbellą.

Jei šiuos įspūdžius išreikštume locking terminais, pagrindiniai judesiai būtų tokie: lock, point, pace, wrist roll, campbell walk.

Tiek pradedančiųjų, tiek pažengusiųjų grupių šokių sezonas skaidomas į du pusmečius, per kuriuos visi judesiai pateikiami pagal sudėtingumą. Todėl labai svarbus reguliarus treniruočių lankomumas: laikantis nuoseklaus treniruočių grafiko, kūnas kur kas greičiau pagaus judesio subtilybes. Ir… bus žymiai lengviau pasiruošti konkursams bei pasirodymams: sezono metu kiekviena grupė dalyvauja ne mažiau nei dviejuose renginiuose ir savo tobulėjimą įamžina mažiausiai trijuose vaizdo klipuose.

Kokią grupę rinktis?

Locking pradedantieji visi (ankstesnė patirtis: 0–1 m.)

Pradedantieji mokosi pagrindinių locking elementų – lock, pace, wrist roll, clap, point ir įvairiausių eisenų. Gilinamasi į locking kultūrą, šokant pagal funk stiliaus muziką (o joje glūdi daugybės stilių šaknys). Susipažinus su baziniais elementais, pamažu keliaujama link sudėtingesnių judesių, variacijų ir kombinacijų. Norėtumėte prisijungti? Susisiekite ir ateikite – o toliau viskas bus tik lengviau!

Naujiems nariams rekomenduojame visų pirma apsilankyti pradedančiųjų treniruotėje (net ir turint šokio patirties).

_________________________________________________________________________

Apie Locking’o istoriją skaityk čia 🙂

(Lukiškių g. 5)

Treniruotės nevyksta