House stilius

Truputis istorijos
Iš ko sudarytas house?
Ko išmoksiu?
Kokią grupę rinktis?
Tvarkaraštis
Registracija

Truputis istorijos

House – vienas jauniausių gatvės šokio stilių. Gyvybės jam įpūtė devintajame dešimtmetyje suskambėjusi muzika, kurią eksperimentuodami su disko plokštelėmis miksavo Čikagos didžėjai. Neilgai trukus house banga nusirito iki Niujorko ir patraukė įvairiausių šokėjų dėmesį. Jie pradėjo būriuotis pogrindiniuose muzikos klubuose ir drauge sukūrė šokį, kuriame šiandien mainosi skirtingi stiliai: jame atpažinsite hiphopo, salsos, breiko, džiazo, šiuolaikinio šokio ar net baleto elementų.

Klubinėje kultūroje vystantis house stiliui, šokėjai linksminosi ir šoko vieni su kitais be jokios konkurencijos. Nes šis šokis tiesiog trykšte trykšta jausmingumu, džiugesiu ir meile! Tiesa, house muzikoje bosinė linija pulsuoja griežtu 4/4 ritmu, tačiau svingo bruožai, melodingos vokalinės partijos ir mažorinės tonacijos kviečia atsiduoti plastiškam, spyruokliuojančiam, neįtemptam judesiui.

Iš ko sudarytas house?

Pagrindinės house sudedamosios dalys:

  • jacking / house groove (house būdingas kūno judėjimas ir atpalaiduotos krūtinės įsisiūbavimas);
  • footwork (baziniai kojų judesiai ir jų variacijos);
  • lofting (judesiai ant žemės).

Šokėjai puikiai žino, kad spongebob – ne tik animacinio herojaus vardas, bet ir vienas iš žingsnelių pavadinimų. Iš hiphopo atkeliavęs spongebob – puikus pavyzdys, kaip organiškai į house įsilieja įvairių kultūrų elementai. Šis ir daugybė kitų judesių sudaro bazinį house karkasą, kurį statyti mokomasi palaipsniui, nuo pačių lengviausių žingsnių.

Ko išmoksiu?

House šokyje didžiulis krūvis tenka kojoms, taigi treniruočių metu tvirtėja apatinė kūno dalis, lavinamas kojų miklumas. Ir, be abejo, didėja viso kūno ištvermė: sąžiningai šlifuojant footwork ir lofting judesius, prakaitas liejasi tiesiog upeliais!

Pradinukų pažintis su house startuoja nuo heel step, tip tap toe, set up, pas de burreau, side walk, shuffle, criss cross, rogger rabbit, reject, spongeboob, happy feet, o antrasis semestras skirtas žingsneliams salsa step, salsa hop, stomp, farmer, train, swirl, cross step, cross roads, cross step drag, pow wow, arround the world. Pažengusiųjų ir komandinių grupių judesiai derinami tarpusavyje, kuriami perėjimai bei variacijos. Taip pat prijungiami lofting judesiai – dolphin dive, zulu spin, ground sweeping, knee drop, alfa ir kt.

Tiek pradedančiųjų, tiek pažengusiųjų grupių šokių sezonas skaidomas į du pusmečius, per kuriuos visi judesiai pateikiami pagal sudėtingumą. Todėl labai svarbus reguliarus treniruočių lankomumas: laikantis nuoseklaus treniruočių grafiko, kūnas kur kas greičiau pagaus judesio subtilybes. Ir… bus žymiai lengviau pasiruošti konkursams bei pasirodymams: sezono metu kiekviena grupė dalyvauja ne mažiau nei dviejuose renginiuose ir savo tobulėjimą įamžina mažiausiai trijuose vaizdo klipuose.

Kokią grupę rinktis?

House pradedantieji (ankstesnė house patirtis: 0–1 m.)

11–16 m. grupė

Kaip ir kiekviename stiliuje, pažintis su house prasideda nuo bazinių judesių bei technikos (šokėjų dažniau vadinama basics) ir pačios šokio kultūros supratimo, muzikalumo lavinimo. Pirmaisiais metais pradedantieji mokosi girdėti ritmą, pajusti house groove’ą, judėti su jackingu, dėlioja lengviausius bazinius kojų judesius bei jų junginius. Pažindinantis su footworko variacijomis, šokamos nesudėtingos choreografijos. Antraisiais metais pradedančiųjų grupės savo jėgas išbando ir freestyle užduotyse.

Naujiems nariams rekomenduojame visų pirma apsilankyti pradedančiųjų treniruotėje (net ir turint šokio patirties).

_________________________________________________________________________

House pažengusieji (ankstesnė house patirtis: nuo 1 m.)

11+ m. grupė

Pažengusiųjų treniruotės skirtos norintiems dar labiau pasinerti į house šokio pasaulį – tiek į judesius, tiek į pačią kultūrą. Mokoma lofting judesių, sudėtingesnių variacijų, technikų bei choreografijų, dar daugiau dėmesio skiriant kūno plastikos, koordinacijos ir klausos lavinimui. Savarankiškai kurdami judesių kombinacijas, pažengusiųjų grupės šokėjai lavina improvizacijos įgūdžius, ieško savitos šokio raiškos.

Norint lankyti pažengusiųjų treniruotes, būtina pasitarti su treneriu.

_________________________________________________________________________

House komandinės grupės

Komandos kartu su savo treneriais dalyvauja įvairiuose renginiuose ir šokių kovose (battles), ruošia PRO kategorijos pasirodymus. Komandinių grupių treniruotėse daug dėmesio skiriama asmeniniam tobulėjimui: daug individualių užduočių, improvizacijos bei kūrybos, lofting judesių. Šokėjai tyrinėja skirtingas ritmikas, šokio lygius, perėjimus, kūno galimybes. Taip pat mokomasi triukų, naujų kombinacijų.

Norėdami patekti į komandines grupes, šokėjai dalyvauja kiekvieną rugsėjį vykstančiose atrankose. Atrankos yra atviros kiekvienam ir primena įprastas treniruotes, – tik jų metu dalyviai yra stebimi bei vertinami.

Apie House stiliaus istoriją ir atsiradimą gali paskaityti čia 😉 


Tvarkaraštis

(Lukiškių g. 5)

PirmadienisAntradienisTrečiadienisKetvirtadienisPenktadienisŠeštadienisSekmadienis
16:00
17:00
20:00

(Basanavičiaus g. 7)

PirmadienisAntradienisTrečiadienisKetvirtadienisPenktadienisŠeštadienisSekmadienis
19:00