Hip Hop suaugusiems

Truputis istorijos
Kuo ypatingas HIP-HOP?
Iš ko sudarytas HIP-HOP?
Ko išmoksiu?
Kokią grupę rinktis?
Tvarkaraštis
Registracija

Truputis istorijos

HIP-HOP gali asocijuotis vien su apsmukusiomis kelnėmis, necenzūrine repo leksika ir Niujorko blogiukų rajonais, į kuriuos kojos nekeltum net plieskiant vidurdienio saulei. Ar tai nors kiek panašu į tiesą? Tam tikru kampu – taip, jei peržvelgtume visą HIP-HOP raidą. Tačiau kalbėdami apie šią kultūrą, visų pirma turime suprasti, kad jos varomoji jėga – laisvės ir vienybės troškimas, pasireiškiantis per muziką, grafičius ir šokį.

HIP-HOP istorija prasidėjo maždaug 1960-aisiais Niujorke, Pietų Bronkso juodaodžių gete. Tai buvo klubinės kultūros startas: apleistuose namuose kompanijos būriavosi aplink mylimus didžėjus, ir čia būtina paminėti DJ Cool Herc ir DJ Afrika Bambaata – šiuos vardus save gerbiantis HIP-HOP šokėjas išbers net prikeltas viduryj nakties. O kur muzika, ten ir judesys. Tad afroamerikiečiai daug improvizavo ir mėgavosi šokiu: „And its the beat. It’s the beat that gets the feet moving. And the hands clapping. And the peopple jumping“*, – dokumentiniame filme Hip-Hop Evolution prisiminimais dalijasi viena iš pašnekovių.

* Tai yra ritmas. Tai ritmas, kuris išjudina kojas. Rankos ploja. Ir žmonės šokinėja.

Kuo ypatingas HIP-HOP?

HIP-HOP – vis dar evoliucijoje. Kinta muzika, nuo jos neatsilieka ir šokis. Tai labai gyvas stilius, kurį nuolat papildo naujovės. Šiuolaikinis HIP-HOP – toks, koks siautėja tarp SKILLZ studijos sienų, – vadinamas naujuoju HIP-HOP stiliumi ir pradėjo formuotis 1980-aisiais Amerikoje.

Naujojo HIP-HOP galima į valias prisižiūrėti muzikiniuose klipuose bei gatvės šokių filmuose. Dauguma bazinių žingsnių bei groove’ų (kūno judėjimo principų) atkeliavo iš vaizdo klipuose demonstruojamų choreografijų. Reikėtų pavyzdžių? Įkvėpimo siūlome semtis iš veteranų Kris Kross klipo Jump arba šviežesnių kūrinių – We Are Toonz klipo The Nae Nae, N.E.R.D & Rihanna hito Lemon.

Išskirtiniai HIP-HOP bruožai yra laisvė ir originalumas: galima judėti taip, kaip tik šauna į galvą, įgyvendinti kūrybiškiausius sumanymus ir improvizuoti, jungiant kitų gatvės šokių elementus bei technikas, lengvai prigyjančias HIP-HOP rėmuose. Vis dėlto, žemiau rasite keletą specifinių elementų, be kurių žingsneliai bus… tik žingsneliai, o ne HIP-HOP šokis.

Iš ko sudarytas HIP-HOP?

Pagrindiniai judėjimo principai, iš kurių atpažinsite HIP-HOP šokėjus:

  • Bounce – tai spyruokliavimas keliais, kuris turi lydėti šokėją bene kiekviename žingsnyje. Šokant HIP-HOP sulenkti keliai turi tapti įpročiu, įaugusiu į kūną!
  • Rock – judesys, atliekamas krūtine, kuri šiame šokio stiliuje yra viena svarbiausių kūno dalių, sukurianti nuolat judančio, dinamiško kūno įspūdį.

Populiariausių HIP-HOP stiliaus judesių žodynas, kurį lankydami treniruotes netruksite įkūnyti charakteringais judesiais: Running Man, Rodger Rabitt, Cabbage Patch, ATL Stomp, C Walk, Dougie, Cat Daddy, Whip, Nae Nae./a>

Ko išmoksiu?

HIP-HOP šokyje labai svarbus laisvumas, todėl lavinant pagrindines šio stiliaus technikas, visuomet akcentuojamas atsipalaidavimas, mokomasi judėti kuo minkščiau, atsikratyti bet kokios įtampos. Be to, HIP-HOP šokėjams būtina tiksli koordinacija – tiek erdvėje, tiek pačiame kūne, todėl šis stilius puikiai lavina gebėjimą kontroliuoti skirtingas kūno dalis. Įsivaizduokite, ką veikia smegenys, kai rankoms ir kojoms tenka sekti atskiras ritmines linijas, o visam kūnui tuo metu dar ir judėti aplinkoje, keisti pozicijas.

Paruošę kūną, mintyse taip pat turime įjungti laisvės ir improvizacijos mygtuką, o su tokiu nusiteikimu – pirmyn į HIP-HOP kovų ratelius, pasirodymus bei renginius! O norėdami juose jaustis užtikrintai ir išmokti savo šokį pateikti žiūrovų auditorijai, nepamirškite skirti deramo dėmesio treniruočių lankomumui.

Kokią grupę rinktis?

Hip Hop prad. 18+ su Jon Sky (profesionalus šokėjas iš Vokietijos, treniruotės anglų k.)

Efektyvios bei smagios treniruotės norintiems tiesiog atsipūsti po mokslų ar darbų. Bus mokoma bazinių hip hop judesių, technikų, nesudėtingų junginių ir choreografijų, lavinamas muzikalumas bei kūno kontrolę.

Emocijos treniruotėse užims nepaprastai svarbią vietą: kaip šokėjas mato save, ar geba džiaugtis savo judesiu, ar šokdamas spinduliuoja tą atsipalaidavimą kitiems. Todėl treniruotėse sukuriama atmosfera, padedanti atsikratyti susikaustymo ir ugdanti pasitikėjimą savimi: mokysitės ne tik šokti, judėti bei stiprinti kūną, bet ir nebijoti laisvai reikšti emocijų veidu, kūnu, ir žinoma, šokiu!

Hip Hop OPEN 14+ su Kamilla 

Treniruotės tiks visiems, kurie nori ne tik gilintis į Hip Hop šokių stilių, bet ir į save. Treniruotėse Kamilla žada stipriai spausti savo mokinius tobulėti tiek viduje, tiek išorėje. Didelę dalį skirsite supratimui iš kur ir kodėl yra kilę tai, ką šokdami darote, suprasdami ir tobulindami žinias apie pačią kultūrą. Daug dirbsite ties Hip-Hop’o pagrindais, bet ir skirsite daug laiko analizuodami savo kūną, mintis, ir net balsą. Tam bus naudojamos įvairiausios technikos ir pratimai, kad savo šokį patobulintumėte taip, kaip norime save išreikšti per šokį. Žinoma, taip pat lavinsite ir kūrybiškumą, ir muzikalumą. Tobulėsite sparčiai, bet neskubėdami, kad suprastumėte kuo daugiau apie save iki mažiausių smulkmenų.

Treniruotės vyksta du kartus per savaitę:
PIRMADIENIAIS – dirbame daugiausiai su Hip-Hop‘o pagrindais ir improvizacijos naudojant juos. Taip pat ties savęs atradimu pačiame stiliuje.
TREČIADIENIAIS – skiriame daugiau laiko meditacijai, darbui su savimi, didelę dalį susikoncentruojant į savo vidų ir kaip veikia mūsų mintys, skiriame laiko įkvėpimo ir naujų idėjų ieškojimui, kūrybiškumui, ir taip pat darbui, komunikacijai tarpusavyje.

Taip pat, kartą per mėnesį, skirsime laiko plačiau pažinti kultūrą ir viskas kas su ja susiję, nersime į istoriją ir į daugybę su ja susijusių temų.
Žinoma daug kalbėsime ir apie savęs ieškojimą ir darbą su savimi. Tai yra visiškai NEMOKAMAI, tiems kurie yra šios grupės dalis.“

* Tai yra ritmas. Tai ritmas, kuris išjudina kojas. Rankos ploja. Ir žmonės šokinėja.

Apie Hip Hop istorija skaityk čia!


Tvarkaraštis

(Basanavičiaus g. 7)

PirmadienisAntradienisTrečiadienisKetvirtadienisPenktadienisŠeštadienisSekmadienis
21:00