Hip Hop stilius vaikams

Truputis istorijos
Kuo ypatingas HIP-HOP?
Iš ko sudarytas HIP-HOP?
Ko išmoksiu?
Kokią grupę rinktis?
Tvarkaraštis
Registracija

Truputis istorijos

HIP-HOP gali asocijuotis vien su apsmukusiomis kelnėmis, necenzūrine repo leksika ir Niujorko blogiukų rajonais, į kuriuos kojos nekeltum net plieskiant vidurdienio saulei. Ar tai nors kiek panašu į tiesą? Tam tikru kampu – taip, jei peržvelgtume visą HIP-HOP raidą. Tačiau kalbėdami apie šią kultūrą, visų pirma turime suprasti, kad jos varomoji jėga – laisvės ir vienybės troškimas, pasireiškiantis per muziką, grafičius ir šokį.

HIP-HOP istorija prasidėjo maždaug 1960-aisiais Niujorke, Pietų Bronkso juodaodžių gete. Tai buvo klubinės kultūros startas: apleistuose namuose kompanijos būriavosi aplink mylimus didžėjus, ir čia būtina paminėti DJ Cool Herc ir DJ Afrika Bambaata – šiuos vardus save gerbiantis HIP-HOP šokėjas išbers net prikeltas viduryj nakties. O kur muzika, ten ir judesys. Tad afroamerikiečiai daug improvizavo ir mėgavosi šokiu: „And its the beat. It’s the beat that gets the feet moving. And the hands clapping. And the peopple jumping“*, – dokumentiniame filme Hip-Hop Evolution prisiminimais dalijasi viena iš pašnekovių.

* Tai yra ritmas. Tai ritmas, kuris išjudina kojas. Rankos ploja. Ir žmonės šokinėja.

Kuo ypatingas HIP-HOP?

HIP-HOP – vis dar evoliucijoje. Kinta muzika, nuo jos neatsilieka ir šokis. Tai labai gyvas stilius, kurį nuolat papildo naujovės. Šiuolaikinis HIP HOP – toks, koks siautėja tarp SKILLZ studijos sienų, – vadinamas naujuoju HIP-HOP stiliumi ir pradėjo formuotis 1980-aisiais Amerikoje.

Naujojo HIP-HOP galima į valias prisižiūrėti muzikiniuose klipuose bei gatvės šokių filmuose. Dauguma bazinių žingsnių bei groove’ų (kūno judėjimo principų) atkeliavo iš vaizdo klipuose demonstruojamų choreografijų. Reikėtų pavyzdžių? Įkvėpimo siūlome semtis iš veteranų Kris Kross klipo Jump arba šviežesnių kūrinių – We Are Toonz klipo The Nae Nae, N.E.R.D & Rihanna hito Lemon.

Išskirtiniai HIP-HOP bruožai yra laisvė ir originalumas: galima judėti taip, kaip tik šauna į galvą, įgyvendinti kūrybiškiausius sumanymus ir improvizuoti, jungiant kitų gatvės šokių elementus bei technikas, lengvai prigyjančias HIP-HOP rėmuose. Vis dėlto, žemiau rasite keletą specifinių elementų, be kurių žingsneliai bus… tik žingsneliai, o ne HIP-HOP šokis.

Iš ko sudarytas HIP-HOP?

Pagrindiniai judėjimo principai, iš kurių atpažinsite HIP-HOP šokėjus:

  • Bounce – tai spyruokliavimas keliais, kuris turi lydėti šokėją bene kiekviename žingsnyje. Šokant HIP-HOP sulenkti keliai turi tapti įpročiu, įaugusiu į kūną!
  • Rock – judesys, atliekamas krūtine, kuri šiame šokio stiliuje yra viena svarbiausių kūno dalių, sukurianti nuolat judančio, dinamiško kūno įspūdį.

Populiariausių HIP-HOP stiliaus judesių žodynas, kurį lankydami treniruotes netruksite įkūnyti charakteringais judesiais: Running Man, Rodger Rabitt, Cabbage Patch, ATL Stomp, C Walk, Dougie, Cat Daddy, Whip, Nae Nae. Itin mėgstamas vaikų judesys – Basketball, nes jį atlikdami šokėjai atrodo lyg krepšininkai, besivarantys kamuolį.

Ko išmoksiu?

HIP-HOP šokyje labai svarbus laisvumas, todėl lavinant pagrindines šio stiliaus technikas, visuomet akcentuojamas atsipalaidavimas, mokomasi judėti kuo minkščiau, atsikratyti bet kokios įtampos. Paruošę kūną, mintyse taip pat turime įjungti laisvės ir improvizacijos mygtuką, o su tokiu nusiteikimu – pirmyn į HIP-HOP kovų ratelius!

Vaikų HIP-HOP treniruotėse ne tik šokama, bet ir aktyviai sportuojama – žaidžiame judriuosius komandinius žaidimus, organizuojame estafetes. Visa tai nė nepastebint padeda sustiprėti fiziškai ir ugdo socialinius gebėjimus: mokomasi bendrauti, užtikrintai jaustis ir būti atsakingiems.

Kokią grupę rinktis?

Visos HIP-HOP treniruotės tinka aktyviems bei energingiems vaikams, o grupę kviečiame pasirinkti iš dviejų – atsižvelgiant į tai, ar jau teko išmėginti jėgas šiame stiliuje.

Abi grupės ruošiasi renginiams bei konkursams, todėl siekiant džiuginančių rezultatų, lankomumas yra labai svarbus.

_________________________________________________________________________

Hip Hop pradedantieji (ankstesnė patirtis: 0–1 m.)

5–8 m. grupė

Šokant stipriname vaiko kūną bei asmenybė, įgaunama ištvermė ir kantrybė. Treniruotėse, pasitelkę pagrindinius HIP-HOP judėjimo principus, vaikas įgauna daugiau pasitikėjimo savimi ir suvokimo, kad rezultatas priklauso nuo įdėto darbo. Šokiai skatina vaikų kūrybiškumą ir padeda jiems suprasti meno vertę. Smagiose treniruotėse vaikų laukia nesudėtingi junginiai bei choreografijos ir daug naujų žinių apie HIP-HOP šokio istoriją. Taip pat vaikai išmoks dirbti komandoje, ugdyti pasitikėjimo savimi ir kitais jausmą, išmoks bendradarbiauti.
_________________________________________________________________________

Hip Hop pradedantieji (ankstesnė patirtis: 0–1 m.)

8–11 m. grupė

Sezono pradžioje laviname kūną, pasitelkę pagrindinius HIP-HOP judėjimo principus – Bounce, Rock, Basketball. Pradinukai mokosi pajusti ritmą, lavina bazinius judesius ir technikas, kurios padeda išreikšti save, skambant HIP-HOP muzikos stiliaus ritmams. Smagiose treniruotėse vaikų laukia nesudėtingi junginiai bei choreografijos ir daug naujų žinių apie HIP-HOP šokio istoriją.

_________________________________________________________________________

Hip Hop pažengusieji (ankstesnė patirtis: nuo 1 m.)

8–11 m. grupė

Pažengusieji gilinasi į ritmo pojūtį, šlifuoja techniką ir toliau tobulina bazinius, bet jau sunkesnius HIP-HOP judesius bei jų variacijas, kurios atveria neribotas šokio laisvės galimybes. Ši grupė mokosi sudėtingesnių junginių bei choreografijų, susipažįsta su kitais šokių stiliais.

Apie Hip Hop istorija skaityk čia!

Tvarkaraštis

(Lukiškių g. 5)

PirmadienisAntradienisTrečiadienisKetvirtadienisPenktadienisŠeštadienisSekmadienis
16:00
17:00

(Basanavičiaus g. 7)

PirmadienisAntradienisTrečiadienisKetvirtadienisPenktadienisŠeštadienisSekmadienis
17:00