POPPING judėjimui,
stiliui ir laisvei

Muzika Popping stiliaus pamokose:

Funk / g-funk / beats

Reikalinga ištvermė

43%

Sudeginamos kcal.

100%

Reikalinga jėga

15%

Endorfinų kiekis

100%

ISTORIJA

Iliuzija, iliuzija… ir dar kartą iliuzija. „Čia robotai ar žmonės?“ „Ar jie neturi kaulų?“ „Kaip galima slysti lyg per orą?“ Tokie nuostabos šūksniai aidi, kai scenoje pasirodo popping stiliaus šokėjai. Jei neteko matyti gyvai, prisiminkite Michaelo Jacksono moonwalk – tai vienas charakteringiausių popping elementų, vadinamas backslide. Gal mokyklos vakarėlyje net esate bandę tai atkartoti?

Visgi, vien tik vakarėlių etiketė poppingui nelimpa: iliuzijoms skleistis reikalinga scena ir ryškios prožektorių šviesos. Šių šokėjų pasirodymas – tikra magija, paliekanti neišdildomą įspūdį.

Pagrindiniai elementai

Popping – skėtinis terminas, po kuriuo glaudžiasi daugybė smulkesnių krypčių. Siūlome susipažinti su svarbiausiomis iš jų ir… kviečiame ne tik perskaityti, bet ir „pasimatuoti“ judesius mintyse: kurių labiausiai norėtumėte išmokti?

Waving

sklandus kūno bangavimas, kai bangos ritasi per kojas, rankas, plaštakas, liemenį, krūtinę…

Sliding / Floating / Gliding

kojų judesių kombinacijos, kuriančios plaukimo, skraidymo ar čiuožimo iliuziją.

Tutting (King Tut)

Matematiškai tikslūs judesiai, sudaryti iš 90 bei 45 laipsnių kampų ir imituoja geometrines figūras.

Robot

roboto arba manekeno mėgdžiojimas, paremtas dviem elementais: izoliacija (būna dvejopa: kai visas kūnas sustingsta, išskyrus vieną judinamą kūno dalį, arba atvirkščiai – tik viena dalis izoliuojama, o visa kita juda) ir dimestop technika, kurios esmė – judant atliekamas staigus, netikėtas sustojimas.

Animation

judėjimas primena besikeičiančius filmo kadrus.

Boogaloo Rolls

už šią kryptį atsakingi „Electric Boogaloos“ – vyrukai, rimtai pasižymėję poppingo istorijoje. Kuriamas laisvo, atpalaiduoto judėjimo įspūdis: regis, jog kūne nėra nė vieno kaulo.

Toyman

stilius, vaizduojantis žaislinį žmogeliuką (action figure).

KO IŠMOKSIU?

Išmoksi Popping stiliaus pagrindų ir choreografijų

Per treniruotes Monika stengiasi išmokyti mokinius ne tik popping šokio stiliaus pagrindų ir choreografijų, bet ir pasidalinti savo sukaupta patirtimi ir žiniomis.

Išmoksi improvizacijos

Trenerė padės pradedantiesiems pradėti improvizuoti, o pažengusiems ir toliau save tobulinti bei giliau pažinti stilių, judėti popping ritmu ir atrasti save freestyle. Kozo padės ne tik atrasti save popping stiliuje, bet ir mokys pamilti šokį plačiąja prasme.

Išmoksi girdėti muziką, laisvai
judėti ir prarasi scenos baimę.

Tiek pradedančiųjų, tiek pažengusiųjų grupių šokių sezonas skaidomas į du pusmečius, per kuriuos visi judesiai pateikiami pagal sudėtingumą. Todėl labai svarbus reguliarus treniruočių lankomumas: laikantis nuoseklaus treniruočių grafiko, kūnas kur kas greičiau pagaus judesio subtilybes. Ir… bus žymiai lengviau pasiruošti konkursams bei pasirodymams: sezono metu kiekviena grupė dalyvauja ne mažiau nei dviejuose renginiuose ir savo tobulėjimą įamžina mažiausiai trijuose vaizdo klipuose.

KOKIĄ GRUPĘ PASIRINKTI?

Naujiems nariams rekomenduojame visų pirma apsilankyti pradedančiųjų treniruotėje (net ir turint šokio patirties).

Popping pradedantieji

14+ m. grupė

(ankstesnė popping patirtis: 0–1 m.)

Treniruotės patiks norintiems lavinti kūno plastiką, koordinaciją bei klausą. Bus mokoma bazinių judesių bei technikų (Hand Wave, Tutting, Twist o Flex, Backslide, izoliacijų), nesudėtingų junginių ir choreografijų, lavinamas muzikalumas. Grupė ruošis renginiams bei konkursams, todėl siekiant geresnių rezultatų, lankomumas yra labai svarbus.

Naujiems nariams rekomenduojame visų pirma apsilankyti pradedančiųjų treniruotėje (net ir turint šokio patirties).

Popping pažengusieji

14+ m. grupė

(ankstesnė popping patirtis: nuo 1 m.)

Treniruotės tiks jau mokantiems šokti popingą, susipažinusiems su baziniais judesiais ir norintiems giliau studijuoti šį šokį, jo technikas, tobulinti kūno kontrolės įgūdžius, lavinti muzikalumą. Pažengusieji sužino, kokiomis variacijomis galima papildyti bazinius judesius, mokosi sudėtingesnių junginių bei technikų, repetuoja kūrybiškas choreografijas.

Šioje grupėje daug dėmesio tenka improvizaciniams gebėjimams, ieškant dar nematytų įspūdingų judėjimo būdų. Pažengusieji dar intensyviau dalyvauja renginiuose bei konkursuose, todėl iš mokinių laukiama nuoseklaus lankomumo.

Norint lankyti pažengusiųjų treniruotes, būtina pasitarti su treneriu.

Popping komandinė grupė

 14+ m. grupės

(ankstesnė popping patirtis: nuo 2 m.)

Komandos kartu su savo treneriais dalyvauja įvairiuose renginiuose ir šokių kovose (battles), ruošia PRO kategorijos pasirodymus. Komandinių grupių treniruotėse daug dėmesio skiriama asmeniniam tobulėjimui: daug individualių užduočių, improvizacijos bei kūrybos. Šokėjai tyrinėja skirtingas ritmikas, šokio lygius, perėjimus, kūno galimybes. Taip pat mokomasi triukų, naujų kombinacijų.

Norėdami patekti į komandines grupes, šokėjai dalyvauja kiekvieną rugsėjį vykstančiose atrankose. Atrankos yra atviros kiekvienam ir primena įprastas treniruotes, – tik jų metu dalyviai yra stebimi bei vertinami.

TVARKARAŠČIAI

PirmadienisAntradienisTrečiadienisKetvirtadienisPenktadienisŠeštadienisSekmadienis
18:00
19:00
20:00

POPPING GALERIJA

Video