Menu
Funk / Soul / Pop
Reikalinga ištvermė
Sudeginamos kcal.
Reikalinga jėga
Endorfinų kiekis
Ar mėgstate dryžuotas kojines? O petnešas ir skrybėles? O gal kartais šokant jums prireikia mažyčio stabtelėjimo, kad sugalvotumėte kitą judesį? Sveikiname – tai pirmieji požymiai, kad jums prie širdies būtų energingas locking šokis.
Prie kojinių ir petnešų dar sugrįšime, o kol kas – trumpa pažintis su šiuo pozityviu stiliumi. Locking yra tarsi plati saulėta šypsena: pamėginkite ramiai ištarti I feel good… Ne, nepavyks! Iškart norisi niūniuoti funk muzikos tėvo Jameso Browno melodiją – o būtent funk ir yra pagrindinis lockingo garso takelis.
Locking užuomazgos – aštuntojo dešimtmečio Los Andželo naktinio gyvenimo kultūroje. Viskas prasidėjo nuo Dono Campbello, ilgą laiką neturėjusio nieko bendro su judesiu ir tvirtinusio, kad šokyje jį pralenktų net pats Frankenšteinas. Sykį koledžo diskotekoje Campbellas pagaliau išdrįso pademonstruoti savo gebėjimus. Jis iš eilės rodė išmoktus judesius, įterpdamas pauzes, per kurias sumąstydavo, ką daryti toliau. Taip vyrukas gavo pravardę „Campbell-Lock“ ir pradėjo rašyti naujo šokio stiliaus – locking arba campbellocking – istoriją.
Žodis lock, anglų kalboje reiškiantis užraktą, nusako esminį šio stiliaus bruožą: šokant naudojami staigūs sustojimai ir įvairios sąnarių arba kūno dalių fiksacijos. Locking efektą sukuria dviejų priešybių susidūrimas – tai judėjimo ir nejudėjimo derinys.
Locking – ne tik šokis, bet ir saviraiška, pasitelkus kūrybingą įvaizdį.
Dryžuotomis kojinėmis, petnešomis ir didžiulėmis skrybėlėmis pasipuošusi komanda The Lockers, kurdavusi spalvingus pasirodymus televizijos laidoje Soultrain, šį šokį išplėtojo į tikrą gyvenimo būdo abėcėlę. Kalbėjimo manieros, eisena, apranga – viskas gali byloti, kad esate locking stiliaus atstovas.
Be šių pagrindinių judesių locking įsivaizduoti labai sunku
žodis lock, anglų kalboje reiškiantis užraktą, nusako esminį šio stiliaus bruožą
rodymas pirštu įvairiomis kriptimis, iš anglų kalbos reiškia „nurodyti”
riešo sukimas ratu
„Aš pamačiau, kaip šis vaikinas stulbinančiai šoka. Jis ne šiaip rodo į kažką ranka – jis sukinėja plaštaką, darydamas kilpą. Rodydamas, jis ne tik rodo – jis ištempia kaklą ir žiūri“, – taip buvo kalbama apie Doną Campbellą.
Jei šiuos įspūdžius išreikštume locking terminais, pagrindiniai judesiai būtų tokie: lock, point, pace, wrist roll, campbell walk.
Atskleisi savo charizmą, improvizuoti.
Šiam stiliui yra svarbi dinamika, amplitudė ir atlikimo charakteris, kadangi šokėjo demonstruojami judesiai turi atspindėti jo laisvę. Būtent tai yra viena svarbiausių locking užduočių – nepriekaištingą tikslumą suderinti su laisvumo pojūčiu, nes technika ir jausmas čia – neatsiejami vienas nuo kito.
Išmoksi kurti perėjimus iš vieno žingsnelio į kitą ir dalyvausi choreografijose.
Išmokę pagrindinius judesius, choreografijų pagalba išmoksite juos sujungti tarpusavyje. Pažinsite šio stiliaus žingsnių kombinacijų įvairovę.
Išmoksi girdėti muziką, laisvai
judėti ir prarasi scenos baimę.
Tiek pradedančiųjų, tiek pažengusiųjų grupių šokių sezonas skaidomas į du pusmečius, per kuriuos visi judesiai pateikiami pagal sudėtingumą. Todėl labai svarbus reguliarus treniruočių lankomumas: laikantis nuoseklaus treniruočių grafiko, kūnas kur kas greičiau pagaus judesio subtilybes. Ir… bus žymiai lengviau pasiruošti konkursams bei pasirodymams: sezono metu kiekviena grupė dalyvauja ne mažiau nei dviejuose renginiuose ir savo tobulėjimą įamžina mažiausiai trijuose vaizdo klipuose.
Naujiems nariams rekomenduojame visų pirma apsilankyti pradedančiųjų treniruotėje (net ir turint šokio patirties).
11+ m. grupė
(ankstesnė locking patirtis: 0–1 m.)
Pradedantieji mokosi pagrindinių locking elementų – lock, pace, wrist roll, clap, point ir įvairiausių eisenų. Gilinamasi į locking kultūrą, šokant pagal funk stiliaus muziką (o joje glūdi daugybės stilių šaknys). Susipažinus su baziniais elementais, pamažu keliaujama link sudėtingesnių judesių, variacijų ir kombinacijų. Norėtumėte prisijungti? Susisiekite ir ateikite – o toliau viskas bus tik lengviau!
planuojama ateityje
(ankstesnė locking patirtis: nuo 1 m.)
Tiek pradedančiųjų, tiek pažengusiųjų grupių šokių sezonas skaidomas į du pusmečius, per kuriuos visi judesiai pateikiami pagal sudėtingumą. Todėl labai svarbus reguliarus treniruočių lankomumas: laikantis nuoseklaus treniruočių grafiko, kūnas kur kas greičiau pagaus judesio subtilybes. Ir… bus žymiai lengviau pasiruošti konkursams bei pasirodymams: sezono metu kiekviena grupė dalyvauja ne mažiau nei dviejuose renginiuose ir savo tobulėjimą įamžina mažiausiai trijuose vaizdo klipuose.
Video
Ką daryti užsiregistravus? Turite kitų klausimų? Skaityk D.U.K. Neradai atsakymo, parašyk mums!
SKILLZ – nuo 2010 metų veikianti šokių studija, po vienu stogu auginanti hip hop, house, popping, locking, breaking, dancehall, solo latino, vogue, locking ir kitų stilių šokėjus. Kiekvieną sezoną SKILLZ tampa antrais namais daugybei nuolatinių šokėjų. Dėl geros ir darbingos atmosferos SKILLZ traukia ir ne vietinius šokėjus, kurie, būdami Vilniuje, nepraleidžia progos ateiti pasitreniruoti.
Dėl šokių salių nuomos kreiptis skillz.lt/patalpos nurodytais kontaktais (galima nuoma tiek vienai treniruotei tiek visam sezonui)