LATINO judėjimui,
stiliui ir laisvei

Muzika Latino stiliaus pamokose:

Latin pop / Salsa / Bachata / Modern Latin Music: Raggaeton

*Besiregistruojant į Latino poras registruotis turi abu partneriai atskirai

Reikalinga ištvermė

78%

Sudeginamos kcal.

100%

Reikalinga jėga

50%

Endorfinų kiekis

100%

ISTORIJA

Tai pramoginiai šokiai, kilę iš Lotynų Amerikos šalių: Brazilijos, Kubos, Argentinos, Meksikos… Kaip ir latino stiliaus gimtinės, taip ir patys šokiai – šilti, seksualūs ir jausmingi. Kadangi margoje Lotynų Amerikos kultūroje pinasi begalė įvairiausių spalvų, todėl lygindami šių šalių šokius tarpusavyje, tikrai atrasime ne vieną skirtumą. Vieni dega atvira liepsna – galite sekti dinamiškus, veržlius šokėjų judesius, o kitų šokių aistra rusena giliai viduje, ir ją išduoda tik ugningas pietietiškas žvilgsnis, atliekant subtilius, tikslius žingsnelius.

Kadangi latino – tarsi didelė draugiška šeima, šokėjams labai svarbu išreikšti kiekvieno stiliaus temperamentą, atskiriant ryškiausius bruožus: judėjimo tempą, pagrindinius žingsnelius, pėdų pozicijas, šokio figūras, rankų padėtį (jei šokama poroje – tai, kaip partneriai laiko vienas kitą).

Pristatome pagrindinius šokius, kurių ritmu sukamės „SKILLZ“ treniruotėse. Kaip manote, kurio šokio sūkurys jus galėtų įtraukti ir nepaleisti?

Latino stiliaus šokių rūšys

Pristatome pagrindinius šokius, kurių ritmu sukamės „SKILLZ“ treniruotėse. Kaip manote, kurio šokio sūkurys jus galėtų įtraukti ir nepaleisti?

salsa

Vienas dažniausiai šokamų stilių, vienijantis visą pasaulį – kiekviename didmiestyje salsos šokėjai buriasi į klubus ir organizuoja siautulingas fiestas. Tai laisvas, atpalaiduojantis, linksmas ir uždegantis šokis, kuriame kubietiški judesiai jungiasi su American jazz stiliumi. Šokama greitu tempu, mikliai atliekant žingsnelius ir tuo pat metu išlaikant gana ramią viršutinę kūno dalį (tačiau tai nereiškia, kad rankos ir pečiai neturės ką veikti!)

samba

Afro-braziliška dvasia persmelktas šokis, populiarumu nenusileidžiantis salsai. Samba yra energinga, dinamiška, veržli, reikalaujanti lankstumo. Judama pagal greito tempo muziką. Šiek tiek vaizduotės – ir šokant sambą tikrai pavyks nusikelti į Rio de Žaneiro karnavalą!

čia čia čia

Gana statiškas bei ritmingas šokis, išsiskiriantis griežtumu ir tikslumu, kilo iš Kubos ir pradėjo formuotis praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje. Įdomi jo pavadinimo istorija – čia čia (arba čia čia čia) yra garsinė asociacija, kurią sukelia šokėjų pėdos, judant trigubu smulkiu žingsneliu. Sakoma, kad šią charakteringą ritminę struktūrą įkvėpė afro-kubietiška kultūra.

Kas laukia latino stiliaus treniruotėse?

Atpažinti Lotyno Amerikos šokių entuziastą

Kaip atpažinti Lotyno Amerikos šokių entuziastą? Dairykitės elegancijos ir plastikos – tai bruožai, išskiriantys latino stiliaus šokėją iš minios.

Plastiškas viso kūno judėjimas

Visiems šio stiliaus šokiams būdingi virpantys, vibruojantys pečių judesiai (šokio pasaulyje gerai žinomi kaip shimmies), grakštūs rankų (ypač – plaštakų) ir kojų judesiai, plastiškas viso kūno judėjimas, bangavimas, sukiniai… Nevengiama ir akrobatikos elementų – ypač porose: drąsus partnerės iškėlimas gali tapti tikra vyšnia ant torto!

Dalyvavimas konkursuose ir filmavimuose

Žinoma, šiems įgūdžiams reikia laiko ir kantraus darbo, todėl nuoseklus dalyvavimas treniruotėse yra labai svarbus. Nepamirškime ir apie pasirodymus: kuo sparčiau grupė tobulės kartu, tuo smagiau bus dalyvauti konkursuose ir filmuotis studijos vaizdo klipuose!

KOKIĄ GRUPĘ PASIRINKTI?

Naujiems nariams rekomenduojame visų pirma apsilankyti pradedančiųjų treniruotėje (net ir turint šokio patirties).

Solo Latino pradedantieji

18+ m. grupės

(ankstesnė latino patirtis: 0–1 m.)

Pradedančiųjų grupė susipažįsta su latino šokių judesių pagrindais, taisyklingomis pėdų padėtimis, bendra šokių stilistika, lavina muzikalumo pojūtį ir ieško būdų judėti plastiškai, grakščiai. Treniruotėse nagrinėjami skirtingi stiliai, mokomasi juos atskirti – kas mėnesį dėstomas naujas Lotynų Amerikos šokis, gilinamasi į jo istoriją. Treniruotėse galite tikėtis ne tik bazinių žingsnelių, bet ir nesudėtingų junginių bei choreografijų.

Visada kviečiame ateiti į pradedančiųjų treniruotę, nors ir esate šokę anksčiau.

Solo Latino šokę/pažengę

18+ m. grupės

(ankstesnė latino patirtis: nuo 1 m.)

Šokę (susipažinę su pagrindais) ir Pažengusieji taip pat tyrinėja šokių pagrindus, tik jau rimčiau ir giliau: mokymosi tempas greitesnis, judesiai sudėtingesni. Treniruotės tiks jau mokantiems judėti pagal Lotynų Amerikos muzikos ritmus, susipažinusiems su baziniais judesiais ir norintiems šokti intensyviau bei profesionaliau, kuo tiksliau išreiškiant kiekvieno šokio charakterį.

Norint lankyti pažengusiųjų treniruotes, būtina pasitarti su treneriu

Latino poros

 18+ m. grupės

(ankstesnė latino patirtis: nuo 0 m.)

Šioje grupėje Lotynų Amerikos šokių subtilybes narpliosite, judėdami poroje. Tad visas latino nuostabumas bus padaugintas iš dviejų! Mokysitės šokti kartu ir vesti savo partnerę. Kai kam tai gali tapti iššūkiu – juk reikės ne tik stebėti save, bet ir derintis prie kito žmogaus. Tačiau iš tiesų tai – įdomi kelionė susišokimo link, kurios metu sužinosite, ką reiškia poroje judėti taip, kad atrodytumėte ir jaustumėtės lyg vienas.

TVARKARAŠČIAI

PirmadienisAntradienisTrečiadienisKetvirtadienisPenktadienisŠeštadienisSekmadienis
19:00
20:00
21:00

LATINO GALERIJA

Video