SOLO JAZZ judėjimui,
stiliui ir laisvei

Muzika SOLO JAZZ stiliaus pamokose:

Jazz / Swing / Blues

Reikalinga ištvermė

30%

Sudeginamos kcal.

100%

Reikalinga jėga

10%

Endorfinų kiekis

100%

ISTORIJA

Solo Jazz (authentic jazz arba vernacular jazz) apima tokius 1920-1950 metais populiarius juodaodžių džiazo šokius kaip Charleston, Tap, Black Bottom, Shimmy, Suzy-Q ir daugelį kitų. Tai yra socialinis šokis, kuris susikūrė labai organiškai, kuomet žmonės mokėsi vieni iš kitų vakarėlių metu, šoko improvizuodami ir nebuvo jokių griežtų taisyklių ar šokio mokyklų to išmokti. Solo Jazz’e žmonės imitavo savo aplinką: garsus, gyvūnus, daiktus, situacijas, vieni kitus – taip siekdami išreikšti save bei užmegzti ryšį su muzika bei vieni kitais.

Solo Jazz kilo amerikoje, afro-amerikiečių bendruomenėse – tuo metu tai buvo lyg vienintelė juodaožiams likusi atsipalaidavimo forma, kurioje jie galėjo laisvai išreikšti save bei atitrūkti nuo rūpesčių, esant net ir sunkiausiai dienai švęsti gyvenimą pilnais plaučiais. Šis šokis pripildytas pozityvo, džiaugsmo, bet taip pat ir gylio būdingo jazz’o muzikai.

 Kartu su to laikmečio muzika, šokis labai stipriai populiarėjo ir taip įtraukė vis daugiau įvairių rasių žmonių ir dėl to vėliau tapo vienu iš elementų, mažinančių susipriešinimą, segregaciją taip įrodydamas kokią stiprią galią žmogui turi vienijanti kūrybinė veikla, aistra muzikai ir šokiui. 

Kuo ypatingas jazz?

Solo Jazz yra energingas, laisvas ir žaismingas šokis, kurį iš esmės gali šokti visi – nėra jokių reikalavimų fiziniam pasirengimui, amžiui, todėl puikiai tinka tiems, kurie nori pradėti šokti, bet jaučiasi šiek tiek nedrąsiai bei tiems, kurie galbūt jaučiasi perdėtai susikaustę kitame šokio stiliuje, todėl ieško atsipalaidavimo, humoro ir laisvumo.

Solo Jazz susipažinsite su daugelio dabartinių šokio stilių šaknimis, suprasite iš kur kilo pagrindiniai judesiai, ritmai, kokia jų atsiradimo istorija ir kaip jie keitėsi laike ir adaptavosi prie muzikos ir laikotarpio.

Šis šokio stilius yra tiems, kurie žavisi jazz’o muzika, nori “praleisti šiek tiek laiko” su tokiais atlikėjais kaip Louis Armstrong ar Billy Holiday, pajudėti pagal Duke Elington ar Count Basie big band’ų ritmus – trokšta pasijausti lyg nedidelėje kelionėje laiku, lyg nespalvotame kine, nukeliančiame į 1930-ųjų New York’ą.

IŠ KO SUSIDEDA SOLO JAZZ?

Pagrindiniai elementai:

ritmas

sinkopuoti ritmai ir klasikiniai jazz’o žingsneliai / judesiai

improvizacija

galimybė išreikšti save, savo emocijas ir kūrybines idėjas muzikoje

žaidimas

ryšio mezgimas su muzika ir kitais šokėjais, kalbantis per judesį (angl. call and response)

KO IŠMOKSIU?

Išmoksi pagrindinių Solo Jazz’o šokio stiliaus žingsnelių, ritmų

Mokysimės klasikinių Solo Jazz’o choreografijų, žinomų visame pasaulyje bei specialiai trenerio(-ės) sukurtų choreografijų ir taip pakeliui išmoksi pagrindinius jazz’o šokio žingsnelius (charleston, twist, boogie drop, suzie q ir kt.).

Mokysimės improvizacijos, muzikalumo bei bendravimo šokyje.

Susipažinsime su jazz’o muzikos struktūra, kuri atsikartoja daugelyje dainų, todėl išmoksi ne tik paruoštų choreografijų, bet ir šiek tiek improvizuoti, jaustis laisvai reaguojant į muziką. Mokysimės mokytis su džiaugsmu, besišypsant, darant klaidas ir jų nesureikšminus judant toliau. Žaisime įvairius nesudėtingus žaidimus, kurių metu mokysimės šokti vieni su kitais – bendrauti per šokį. 

KOKIĄ GRUPĘ PASIRINKTI?

Naujiems nariams rekomenduojame visų pirma apsilankyti pradedančiųjų treniruotėje (net ir turint šokio patirties).

Solo Jazz pradedantieji

14+ m. grupė

(ankstesnė solo jazz patirtis: 0–1 m.)

Šis šokio stilius yra tiems, kurie žavisi jazz’o muzika, nori “praleisti šiek tiek laiko” su tokiais atlikėjais kaip Louis Armstrong ar Billy Holiday, pajudėti pagal Duke Elington ar Count Basie big band’ų ritmus – trokšta pasijausti lyg nedidelėje kelionėje laiku, lyg nespalvotame kine, nukeliančiame į 1930-ųjų New York’ą.

Solo Jazz pažengę

14+ m. grupė

(ankstesnė solo jazz patirtis: nuo 1 m.)

Grupės planuojamos ateityje

TVARKARAŠČIAI

PirmadienisAntradienisTrečiadienisKetvirtadienisPenktadienisŠeštadienisSekmadienis
18:00

SOLO JAZZ GALERIJA

Video