Menu
Hip Hop/ rap / urban / beats /
Reikalinga ištvermė
Sudeginamos kcal.
Reikalinga jėga
Endorfinų kiekis
HIP-HOP gali asocijuotis vien su apsmukusiomis kelnėmis, necenzūrine repo leksika ir Niujorko blogiukų rajonais, į kuriuos kojos nekeltum net plieskiant vidurdienio saulei. Ar tai nors kiek panašu į tiesą? Tam tikru kampu – taip, jei peržvelgtume visą HIP-HOP raidą. Tačiau kalbėdami apie šią kultūrą, visų pirma turime suprasti, kad jos varomoji jėga – laisvės ir vienybės troškimas, pasireiškiantis per muziką, grafičius ir šokį.
HIP-HOP istorija prasidėjo maždaug 1960-aisiais Niujorke, Pietų Bronkso juodaodžių gete.
Tai buvo klubinės kultūros startas: apleistuose namuose kompanijos būriavosi aplink mylimus didžėjus ir čia būtina paminėti DJ Cool Herc ir DJ Afrika Bambaata – šiuos vardus save gerbiantis HIP-HOP šokėjas pasakys net prikeltas vidury nakties. O kur muzika, ten ir judesys. Tad afroamerikiečiai daug improvizavo ir mėgavosi šokiu: „And its the beat. It’s the beat that gets the feet moving. And the hands clapping. And the peopple jumping“*, – dokumentiniame filme Hip-Hop Evolution prisiminimais dalijasi viena iš pašnekovių.
* Tai yra ritmas. Tai ritmas, kuris išjudina kojas. Rankos ploja. Ir žmonės šokinėja.
HIP-HOP – vis dar evoliucijoje. Kinta muzika, nuo jos neatsilieka ir šokis. Tai labai gyvas stilius, kurį nuolat papildo naujovės. Šiuolaikinis HIP HOP – toks, koks siautėja tarp SKILLZ studijos sienų, – vadinamas naujuoju HIP-HOP stiliumi ir pradėjo formuotis 1980-aisiais Amerikoje.
Naujojo HIP-HOP galima į valias prisižiūrėti muzikiniuose klipuose bei gatvės šokių filmuose. Dauguma bazinių žingsnių bei groove’ų (kūno judėjimo principų) atkeliavo iš vaizdo klipuose demonstruojamų choreografijų. Reikėtų pavyzdžių?
Įkvėpimo siūlome semtis iš veteranų Kris Kross klipo Jump arba šviežesnių kūrinių – We Are Toonz klipo The Nae Nae, N.E.R.D & Rihanna hito Lemon.
Išskirtiniai HIP-HOP bruožai yra laisvė ir originalumas: galima judėti taip, kaip tik šauna į galvą, įgyvendinti kūrybiškiausius sumanymus ir improvizuoti, jungiant kitų gatvės šokių elementus bei technikas, lengvai prigyjančias HIP-HOP rėmuose. Vis dėlto, žemiau rasite keletą specifinių elementų, be kurių žingsneliai bus… tik žingsneliai, o ne HIP-HOP šokis.
Pagrindiniai judėjimo principai, iš kurių atpažinsite HIP-HOP šokėjus:
tai spyruokliavimas keliais, kuris turi lydėti šokėją bene kiekviename žingsnyje. Šokant HIP-HOP sulenkti keliai turi tapti įpročiu, įaugusiu į kūną!
judesys, atliekamas krūtine, kuri šiame šokio stiliuje yra viena svarbiausių kūno dalių, sukurianti nuolat judančio, dinamiško kūno įspūdį.
populiariausių HIP-HOP stiliaus judesių žodynas, kurį lankydami treniruotes netruksite įkūnyti charakteringais judesiais: Running Man, Rodger Rabitt, Cabbage Patch, ATL Stomp, C Walk, Dougie, Cat Daddy, Whip, Nae Nae.
Minkšto judėjimo ir koordinacijos
HIP-HOP šokyje labai svarbus laisvumas, todėl lavinant pagrindines šio stiliaus technikas, visuomet akcentuojamas atsipalaidavimas, mokomasi judėti kuo minkščiau, atsikratyti bet kokios įtampos. Be to, HIP-HOP šokėjams būtina tiksli koordinacija – tiek erdvėje, tiek pačiame kūne, todėl šis stilius puikiai lavina gebėjimą kontroliuoti skirtingas kūno dalis. Įsivaizduokite, ką veikia smegenys, kai rankoms ir kojoms tenka sekti atskiras ritmines linijas, o visam kūnui tuo metu dar ir judėti aplinkoje, keisti pozicijas.
Choreografijų ir laisvės šokyje
Paruošę kūną, mintyse taip pat turime įjungti laisvės ir improvizacijos mygtuką, o su tokiu nusiteikimu – pirmyn į HIP-HOP kovų ratelius, pasirodymus bei renginius! O norėdami juose jaustis užtikrintai ir išmokti savo šokį pateikti žiūrovų auditorijai, nepamirškite skirti deramo dėmesio treniruočių lankomumui.
Komandiškumo
Vaikų ir Jaunimo HIP-HOP treniruotėse ne tik šokama, bet ir aktyviai sportuojama – žaidžiame judriuosius komandinius žaidimus, organizuojame estafetes. Visa tai nė nepastebint padeda sustiprėti fiziškai ir ugdo socialinius gebėjimus: mokomasi bendrauti, užtikrintai jaustis ir būti atsakingiems.
Naujiems nariams rekomenduojame visų pirma apsilankyti pradedančiųjų treniruotėje (net ir turint šokio patirties).
5-8m. ir 8-11m.
(ankstesnė hip hop patirtis: 0–1 m.)
5–8 m. grupė
Šokant stipriname vaiko kūną bei asmenybė, įgaunama ištvermė ir kantrybė. Treniruotėse, pasitelkę pagrindinius HIP-HOP judėjimo principus, vaikas įgauna daugiau pasitikėjimo savimi ir suvokimo, kad rezultatas priklauso nuo įdėto darbo. Šokiai skatina vaikų kūrybiškumą ir padeda jiems suprasti meno vertę. Smagiose treniruotėse vaikų laukia nesudėtingi junginiai bei choreografijos ir daug naujų žinių apie HIP-HOP šokio istoriją. Taip pat vaikai išmoks dirbti komandoje, ugdyti pasitikėjimo savimi ir kitais jausmą, išmoks bendradarbiauti.
8–11 m. grupė
Sezono pradžioje laviname kūną, pasitelkę pagrindinius HIP-HOP judėjimo principus – Bounce, Rock, Basketball. Pradinukai mokosi pajusti ritmą, lavina bazinius judesius ir technikas, kurios padeda išreikšti save, skambant HIP-HOP muzikos stiliaus ritmams. Smagiose treniruotėse vaikų laukia nesudėtingi junginiai bei choreografijos ir daug naujų žinių apie HIP-HOP šokio istoriją.
11–14 m. ir 14-18 m.
(ankstesnė hip hop patirtis: 0–1 m.)
14+ m. grupė
Treniruotės skirtos visiems, norintiems tapti HIP-HOP kultūros dalimi. Treniruočių metu susipažinsite su pačia kultūra, jos istorija, išgirsite puikiausius šio stiliaus muzikos pavyzdžius, išmoksite bazinių judesių, jų junginių ir įvairių choreografijų. Per šokį mokysitės pajusti bendravimo laisvę ir derinti ją su atsakomybe – kitaip tariant, tapsite puikiais komandos nariais, entuziastingai palaikančiais vienas kitą.
Visada kviečiame ateiti į pradedančiųjų treniruotę, nors ir esate šokę anksčiau.
18+ m. grupės
(ankstesnė hip hop patirtis: 0–1 m.)
18+ m. grupė
Efektyvios bei smagios treniruotės norintiems tiesiog atsipūsti po mokslų ar darbų. Bus mokoma bazinių hip hop judesių, technikų, nesudėtingų junginių ir choreografijų, lavinamas muzikalumas bei kūno kontrolę.
Emocijos treniruotėse užims nepaprastai svarbią vietą: kaip šokėjas mato save, ar geba džiaugtis savo judesiu, ar šokdamas spinduliuoja tą atsipalaidavimą kitiems. Todėl treniruotėse sukuriama atmosfera, padedanti atsikratyti susikaustymo ir ugdanti pasitikėjimą savimi: mokysitės ne tik šokti, judėti bei stiprinti kūną, bet ir nebijoti laisvai reikšti emocijų veidu, kūnu, ir žinoma, šokiu!
amžius neribojamas
(ankstesnė hip hop patirtis: 0–1 m.)
Hip Hop OPEN su Gyčiu
Treniruotės tiks visiems, kurie nori ne tik gilintis į Hip Hop šokių stilių, bet ir į save. Treniruotėse Gytis žada stipriai spausti savo mokinius tobulėti tiek viduje, tiek išorėje. Didelę dalį skirsite supratimui iš kur ir kodėl yra kilę tai, ką šokdami darote, suprasdami ir tobulindami žinias apie pačią kultūrą. Daug dirbsite ties Hip-Hop’o pagrindais, bet ir skirsite daug laiko analizuodami savo kūną bei mintis. Tam bus naudojamos įvairiausios technikos ir pratimai, kad savo šokį patobulintumėte taip, kaip norime save išreikšti per šokį. Žinoma, taip pat lavinsite ir kūrybiškumą, ir muzikalumą. Tobulėsite sparčiai, bet neskubėdami, kad suprastumėte kuo daugiau apie save iki mažiausių smulkmenų.
8-11m., 11-14 ir 14+ grupės
(ankstesnė hip hop patirtis: nuo 1 m.)
8–11 m. grupė
Pažengusieji gilinasi į ritmo pojūtį, šlifuoja techniką ir toliau tobulina bazinius, bet jau sunkesnius HIP-HOP judesius bei jų variacijas, kurios atveria neribotas šokio laisvės galimybes. Ši grupė mokosi sudėtingesnių junginių bei choreografijų, susipažįsta su kitais šokių stiliais.
11–14 m. grupė
Šios treniruotės skirtos tiems, kurie jau įveikė HIP-HOP stiliaus pagrindus. Treniruočių metu lavinsite ne tik muzikalumą, bet ir improvizacinius gebėjimus, mokysitės sudėtingesnių choreografijų. Pažengusiųjų grupės nariai toliau gilinasi į pirmaisiais metais išmoktus judesius ir turtina savo šokio žodyną, naudodami vis daugiau variacijų. Taip pat paragauja ir sudėtingesnių judesių ant žemės!
14+ m. grupė
Treniruotės tiks jau mokantiems judėti HIP-HOP ritmais, susipažinusiems su baziniais judesiais, norintiems giliau nerti į šio stiliaus pasaulį ir atrasti savo judėjimo stilių, per šokį keliant klausimus, kas esame, ko siekiame, kaip suvokiame savo kūną. Pažengusieji išbando įvairias technikas, lavina muzikalumą ir kūno kontrolę. Šios treniruotės – puiki proga mokytis sudėtingesnių junginių bei choreografijų.
Norint lankyti pažengusiųjų treniruotes, būtina pasitarti su treneriu.
8-11 ir 14+ m. grupės
(ankstesnė hip hop patirtis: nuo 2 m.)
Komandos kartu su savo treneriais dalyvauja įvairiuose renginiuose ir šokių kovose (battles), ruošia PRO kategorijos pasirodymus. Komandinių grupių treniruotėse daug dėmesio skiriama asmeniniam tobulėjimui: daug individualių užduočių, improvizacijos bei kūrybos, lofting judesių. Šokėjai tyrinėja skirtingas ritmikas, šokio lygius, perėjimus, kūno galimybes. Taip pat mokomasi triukų, naujų kombinacijų.
Norėdami patekti į komandines grupes, šokėjai dalyvauja kiekvieną rugsėjį vykstančiose atrankose. Atrankos yra atviros kiekvienam ir primena įprastas treniruotes, – tik jų metu dalyviai yra stebimi bei vertinami.
Video
Ką daryti užsiregistravus? Turite kitų klausimų? Skaityk D.U.K. Neradai atsakymo, parašyk mums!
SKILLZ – nuo 2010 metų veikianti šokių studija, po vienu stogu auginanti hip hop, house, popping, locking, breaking, dancehall, solo latino, vogue, locking ir kitų stilių šokėjus. Kiekvieną sezoną SKILLZ tampa antrais namais daugybei nuolatinių šokėjų. Dėl geros ir darbingos atmosferos SKILLZ traukia ir ne vietinius šokėjus, kurie, būdami Vilniuje, nepraleidžia progos ateiti pasitreniruoti.
Dėl šokių salių nuomos kreiptis:https://sokiusales.lt/ nurodytais kontaktais (galima nuoma tiek vienai valandai tiek visam sezonui)