5 dalykai, kuriuos turi žinoti kiekvienas, atėjęs į savo pirmą šokių treniruotę

Taigi, nusprendėte ateiti į savo pirmąją šokių treniruotę – Sveikiname! Pirmąjį žingsnį jau padarėte! Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos verta žinoti prieš ateinant į šokių studiją pirmą kartą. Skaitykite toliau ir juos sužinosite!

📌Išsirinkite tinkamą aprangą

Šokant svarbu ne tik gerai atrodyti, bet ir gerai jaustis. Išsirinkite drabužius, kurie leidžia jums jaustis patogiai ir prideda pasitikėjimo savimi, galite netgi išbandyti savo pasirinktą aprangą apsirengdami ją namie, ir įsitikinkite, kad suo ja galite laisvai judėti. Klausite, o kokius drabužius išsirinkti? Siūlome turėti laisvesnius marškinėlius ir patogias sportines kelnes. 😉

Atėjus į šokių studiją, labai svarbu pasikeisti lauko batus į švarius sportbačius, tam, kad šokių salės grindys išliktų švarios ir jums atliekant judesius ir įvairius pratimus ant grindų, nereikėtų patiems šokti purvuose. Nebijokite pasiimti savo senus, mylimus sportbačius, kadangi nauja batų pora dažniausiai garantuoja pūsles ir pėdų skausmą.

Taip pat, pagalvokite apie tai į kokio šokių stiliaus treniruotę jūs einate ir kaip jūs norite jaustis šokdami tą stilių. Pasirinkote Hip Hop stilių? Pasiimkite aprangą, su kurią jausitės laisvai, “kietai” ir nesuvaržyti. Jeigu jūsų pasirinktas stilius yra Dancehall, turėkite aprangą, kuri leistų jums jaustis patraukliai. Patarimas: jeigu niekaip nesugalvojate, ką rengtis į treniruotę, pažiūrėkite šokių studijos Instagram profilį ir pasisemkite įkvėpimo! Ten tikrai rasite geriausius ir patogiausius derinius jūsų pasirinktam šokių stiliui.

📌Teisingai nusiteikite

Net jeigu atėjote į treniruotę skirtą pradedantiesiems, padaryti kai kuriuos šokių žingsnelius jums vis tiek gali būti iššūkis. Bet atsiminkite, kad į šokių studiją atėjote ne tam, kad iš karto tobulai padarytumėte kiekvieną judesį, o mokytumėtės. Labai svarbu į šokių treniruotę ateiti teisingai nusiteikus, priešingu atveju po treniruotės liksite nusivylę ir susierzinę. 

Prieš treniruotę prisiminkite, kad viskas neturi gautis iš pirmo karto. Būkite nuoširdūs patys sau, priimkite trenerio pastabas ir prašykite pagalbos visada, kai jums jos reikia. Jeigu jaučiate, kad atsiliekate nuo kitų, sutelkite dėmesį į save ir nelyginkite savęs su kitais šokėjais – kiekvienas mokosi savo tempu. Taip pat visada turėkite omeny, kad niekas iš šalies nevertina jūsų šokimo ir nebando pagauti jūsų klaidų. Dažniausiai kiekvienas yra tiesiog užsiėmęs savimi ir nekreipia dėmesio į tai, ką daro kiti.

❗Nusiteikite mokytis ir gauti daug naujos informacijos. 

📌 Būkite pasiruošę išgirsti daug naujų terminų

Kartais atrodo, kad šokėjai kalba savu, niekam nesuprantamu dialektu. Šokis yra vizuali kalba, todėl kartais nepavyksta tam tikras idėjas tiksliai perteikti visiems žinomais terminais. Šios idėjos dažnai tampa jaustukais, ištiktukais ir trenerio tiesiog sugalvotais žodžiais. Nenustebkite, jei treniruotės metu išgirsite trenerį niuniuojant dainą arba ritmingai kartojant “ta ta ta.. Tararara ta ta”, kad jums lengviau pavyktų judesius atlikti į muziką. 🙂

Taip pat nepamirškite, kad kiekvienas stilius turi savo bazinius judesius, kurių kiekvienas turi atskirą pavadinimą, ir kadangi baziniai judesiai yra kiekvieno šokių stiliaus pamatas, jų pradėsite mokytis nuo pat pirmų treniruočių. Neišsigąskite, šiuos pavadinimus girdėsite beveik kiekvieną treniruotę, todėl juos išmoksite mintinai vien nuo nuolatinio judesio kartojimo ir pavadinimo girdimo. Visad patariame netoliese turėti užrašinę ar telefoną, kur galėsite susirašyti visus naujai išgirstus judesius. Taip lavinsite savo žodyną. 

📌 Į šokių treniruotes ateikite su tam tikrais tikslais

Sprendimą pradėti lankyti šokių treniruotes tikriausiai padarėte vedami kažkokios konkrečios priežasties, ar ne? Net jeigu jūs tiesiog norite pabandyti kažką naujo ir įdomaus, pagalvokite apie savo lūkesčius, ketinimus ir rezultatus, kurių norėsite gauti iš savo šokių treniruočių.

Jeigu jūsų ketinimas yra tiesiog smagiai leisti laisvalaikį, užsibrėžkite tikslą visą sezoną nelyginti savęs su kitais šokėjais – sutelkite dėmesį ties savimi ir savo malonumu. Jeigu jūs ketinate įgauti naujų sugebėjimų ir įgūdžių, pasižadėkite sau labai gerai išmokti 1 ar 2 judesius kiekvieną treniruotę. Jeigu jūs norėtumėte susipažinti su naujais žmonėmis, turėkite tikslą prieiti ir pasikalbėti su kažkuo nauju kiekvieną treniruotę, nesvarbu, ar tai žmogus iš jūsų grupės, iš kitų komandų, iš trenerių ar kažkas iš studijos darbuotojų. Iškeldami tikslus, iš kiekvienos treniruotės pasiimsite maksimumą ir garantuojame, kad sezono pabaigoje būsite pasiekę savo tikslus, susijusius su jūsų pačių asmeniniu tobulėjimu.

📌Pabandykite treniruotes prieš jas pirkdami

Visada sunku padaryti sprendimą, kai nėra tinkamos patirties. Taip pat ir su šokiais, kaip išsirinkti šokių stilių, kai niekada nesi net bandęs šokti? Šioj situacijoj puikiai padeda bandomosios treniruotės. Jos leidžia ne tik susipažinti su šokių stiliumi ir grupės nariais, bet ir yra puikus būdas susipažinti su treneriu bei suprasti jo charakterį ir jo mokymo stilių.

SKILLZ šokių studijoje galite pabandyt KIEKVIENĄ stilių visiškai nemokamai prieš perkant abonementą, tereikia tik užsiregistruoti ir ateiti į treniruotę. Turėkite omeny, kad administracija neleis jums stebėti treniruotę iš šalies – geriausiai pajusite studijos ir treniruotės atmosferą tik jeigu patys eisite šokti. 

Taigi, prisiminkite šiuos patarimus ir pirmyn į pirmąją šokių treniruotę! Šokių studijos darbuotojai ir nariai visada yra labai paslaugūs naujokams, kadangi visi supranta, kaip jie jaučiasi – visi kažkada buvome pradedantieji. Ir nebijokite ateiti vieni! Pradėti šokti buvo jūsų sprendimas ir jūs patys turite jį įgyvendinti. Jeigu visgi nedrąsu, pasiimkite kartu draugę ar draugą, bet prisiminkite, kad jis/jį irgi turės šokti! Galbūt perduosite savo užsidegimą pradėti šokti ir su jumis atėjusiam žmogui, ir jūsų patirtis bus dar smagesnė.

Tad griebkite patogią aprangą, avalynę, nusiteikite gauti daug informacijos, naujų terminų, žinokite, ko norite iš treniruočių ir ateikite šokti!

Iki susitikimo šokių studijoje!

Šaltinis: 6 Things To Know Before Taking Your First Dance Class; Steezy Blog
https://www.steezy.co/posts/first-dance-class-tips