Kas yra Twerking?

2013 metais Google paieškos sistemoje pats populiariausias klausimas, prasidedantis žodžiais “Kas yra” buvo “Kas yra Twerking?”

Seksualus, neretai provokuojantis šokis, reikalaujantis intensyvaus judėjimo klubų srityje, sulaukė didelio susidomėjimo po Miley Cyrus pasirodymo per MTV Video Music Awards 2013. Tačiau pats šokio stilius ir žodis “twerk” atsirado daug anksčiau nei Miley Cyrus apie jį prisiminė.

Truputi istorijos. “Twerk” šokio kilmė yra priskiriama prie Vakarų Afrikos tradicinio šokio Mapouka, kuris dar yra vadinamas sėdmenų šokiu. Jo pagrindinis judesys yra sėdmenų purtimas, dažniausiai atsukus nugarą į auditoriją, ir stovint sulenktais keliais. Visame Afrikos kontinente vyrauja šokiai su panašiais judesiais, tik skirtingais pavadinimais.

Šioulaikinis “Twerking” prasidėjo vėlyvais 1980-aisiais kaip Naujojo Orleano Bounce muzikos kultūros dalis. Tuo metu ir atsirado žodis Twerk, kurį savo dainoje “Do The Jubilee All” panaudojo DJ Jubilee: “Shake baby, shake baby, shake, shake, shake… Twerk baby, twerk baby, twerk, twerk, twerk.” Manoma, kad žodis Twerk yra twist (sukti) ir jerk (trūkčioti) žodžių derinys, tačiau taip pat vyrauja nuomonė, kad tai yra pakeistas work žodis, kadangi buvo naudojamas tokiu pat tikslu – šokėjų paraginimui klubuose ar vakarėliuose – “Work it” ir “Twerk it”.

Baziniai “Twerking” stiliaus elementai:

  1. Mixing.

Sukamasis klubų judesys ratu, atliekamas sulenkus kelius ir korpusą šiek tiek palenkus į priekį. Judesys panašus į maišymą, dėl to ir įgavo tokį pavadinimą.

  1. Exercising.

Judesys, reikalaujantis greito klubų judinimo. Jam padaryti reikės pastatyti kojas pečių lygmeny, pasilenkti korpusu į priekį 90-ies laipsnių kampu ir judinti klubus iš vieno šono į kitą. 

  1. Bend Over.

Lenkiamės dar žemiau: šiam judesiui reikės pastatyti rankas ant žemės ir judinti klubus aukštyn-žemyn, sulenkus kelius. 

  1. Shoulder Hustle.

Kad neatrodytų, kad “Twerking” yra judėjimas tik klubais ir sėdmenimis – Shoulder Hustle į darbą įtraukia pečius ir rankas. Šis judesys pareikalaus visapusiško pečių judėjimo – pirmyn, atgal, į viršų, žemyn, ir ratu.

  1. Peter Pan.

Dar vienas judesys, reikalaujantis greitumo: pastačius kojas pečių lygmeny, atliekamas sinchroniškas judesys į išorę ir į vidų abiem kojom iš karto. Prie šio pastovaus ir stabilaus judesio galima lengvai prijungti darbą rankomis ir pečiais, kas daro judesį universaliu.

Twerking” stilius mūsų visuomenėje yra apsuptas stereotipo, kad šis šokis demonstruoja perdėta seksualumą ir vulgarumą, yra pernelyg provokuojantis ir tinkamas šokti tik klubuose ar vakarėliuose. Toks įsitikinimas susiformavo kai šokis įgavo masinį populiarumą.

Tačiau Vakarų Afrikoje, iš kur, kaip jau minėjome, šis stilius yra kilęs, toks judėjimas yra įprasta kultūros dalis. Juodaodėms merginoms, gyvenančioms už Afrikos ribų, “Twerking” šokis yra būdas palaikyti ryšį su savo kultūra ir šaknimis, joms šis šokis yra išsilaisvinimo ir jėgos jausmo šaltinis. Kiekvienas stilius yra būdas šokėjams išreikšti save, pasidalinti savo jausmais ir išgyvenimais, galbūt netgi įveikti traumą. “Twerking” stilius yra ne išimtis ir galbūt norintis šokti žmogus atras save būtent šiame stiliuje.