HOUSE šokių stilius

Kaip ir kokiu būdu atsirado House stilius? Turbūt visi, kas domisi gatvės šokių stiliais, yra pastebėję, kad House yra ypatingai muzikalus ir akcentuojantis šokėjo jausmą.

Taip gaunasi dėl to, kad House šokio vienas pagrindinių elementų – “Jacking” – interpretuoja muzikos ritmą, o pats stilius labiausiai fokusuojasi ties kojų darbu (Footwork), muzika ir sielos būsena. House stilius yra kultūra, kuri propaguoja saviraiškos laisvę, dalinimasi idėjomis, šeimos jausmą ir svarbiausia – nuoširdų ryšį su muzika – kadangi House šokis yra neatsiejamas nuo House muzikos, kaip ir judviejų atsiradimo istorija.

House šokio stiliaus istorija prasidėjo ankstyvaisiais 1980-ais metais Čikagos ir Niujorko “Underground” klubuose. Tuo metu DJ’ai pradėjo miksuoti Disco muziką su kitais muzikiniais elementais, tokiais kaip “breakbeats”, “afro beats” ir elektronine muzika, kas sukūrė visiškai naują skambesį. Netrukus šį naują stilių pradėjo groti Čikagos klube, pavadinimu “The Warehouse”. Muzikos stilius pradėjo sparčiai populiarėti ir atsirado poreikis priskirti jį konkrečiai kategorijai, kad šokėjai galėtų jį identifikuoti, ir prigijo pavadinimas House, kadangi dažniausiai jis ir buvo girdimas klube “The Warehouse”. Tuo metu žmonės dar nežinojo kaip “reikia” šokti pagal House muziką, jokių konkrečių judesių sukurta dar nebuvo, ir šokėjai, atėję į klubus ar vakarėlius, tiesiog šoko taip, kaip tuo metu jie jautė muziką.

Taip ir gavosi, kad House stilius susiformavo iš dviejų pagrindinių šaltinių: iš muzikos (ir jos elementų), ir iš žmonių – jų kilmės, kultūros, charakterio savybių, gyvenimo patirčių ir šokių stilių, kuriuos šoko iki to. Didžiausią įtaką House judėjimo susiformavimui padarė Tap, afrikietiški šokiai, Latino šokiai, Džiazas, Hip Hop, ir kovos menai, tokie kaip Capoeira. Įvairūs šokėjai su skirtingais gyvenimo keliais šoko po vienu stogu, keitėsi informacija, mokėsi vienas iš kito, kartojo geriausius judesius, kuriuos papildydavo savo kūryba, ir kūrė naują šokių stilių – House.

House šokio formavimosi metu, šokėjai stipriai akcentavo subtilų muzikos ritmą ir rifų įvairovę, naudodami kojų darbą (footwork). Kuo daugiau muzikos elementų pabrėždavo šokėjas (išskyrus pagrindinį ritmą), tuo labiau šokėjas buvo pastebimas ir vertinamas, o jo judesiai kopijuojami ir modifikuojami. Palaipsniui pradėjo ryškėti pagrindiniai – baziniai – House judesiai – Jack, Farmer, Loose Legs, Pas De Bourree ir Skate.

JACK
FARMER
LOOSE LEGS
PAS DE BOURREE
SKATE

Vėliau buvo sukurta dar daugiau žingsnelių, kurie jau tapo pamatiniais. Tačiau prisiminkite, kad House šokio esmė yra jausmas! Net jeigu Jūsų šokio žingsneliai nebus 100% tikslūs, choreografija bus išgelbėta, jeigu Jūs rodote groove’ą, jausmą ir emociją!