Gatvės šokių stiliai iš arčiau | Street dance styles explaned

Pristatome gatvės šokių stilius, kurios gali išmokti SKILLZ studijoje❗

httpvh://www.youtube.com/watch?v=Oowzo_85MRs

Trumpai apie kiekvieną šokių stilių (beje, paspaudus ant pavadinimo, rasite dar daugiau informacijos!):

House – šis šokių stilius yra šokamas pagal House muziką. Tai šokis kupinas jausmingumo ir laisvės. Pagrindiniai House elementai yra kūno judėjimas JACK ir įvairūs baziniai judesiai kojomis.

Dancehall – jamaikietiškas gatvės šokis, pradėjęs vystytis prieš kelis dešimtmečius ir vis dar besiformuojantis. Svarbiausia dancehall’e – šokių žingsneliai, o jie būna skirti  tik merginoms (padedantys atskleisti moteriškumą ir parodyti pasitikėjimą savimi) arba visiems šokėjams (dažniausiai šokami vakarėliu metu). Technika ir jausmas dancehall’e – neatsiejami dalykai, todėl šokėjui būtina charizma, kuri taip pat lavinama! Kaip ir kituose gatvės šokių stiliuose, dancehall’e mes ne tik kuriame choreografijas, bet ir improvizuojame.

Hip Hop (jaunimui ir  suaugusiems) šokis susiformavo 80‘taisiais Amerikoje, Bronkso rajone, besimaišant latino bei afro amerikiečių kultūroms. Klubuose pagal naująjį Hip hop‘o muzikos stilių buvo pradėta šokti vakarėlių judesiai. Jiems buvo būdingas specifinis judėjimas vadinamas „BOUNCE“. Populiarėjant šiam stiliui jį buvo galima matyti įvairiuose muzikiniuose klipuose bei gatvės šokių filmuose. Populiariausi hip hop‘o stiliaus judesiai: running man, rodger rabitt, cabbage patch bei naujesni – douggie, cat daddy, whip, nae nae.

Breikas – Gatvės šokis, sudarytas iš 4 elementų, Top Rock’as, Footwork’as, Freeze’ai ir Powermoves. Top Rockas – judėjimas kūno viršuje naudojant rocking. Footworkas – tai judesiai, atliekami ant žemės naudojant rankas ir kojas. Freez’ai – sustingimas įvairiose pozose. Powermove’ai – visi sukamieji judesiai reikalaujantis jėgos ir lankstumo.

Latino – tai šokiai, kilę iš Lotynų Amerikos. Kaip ir pati šalis, tai šilti, seksualūs ir subtilūs šokiai. Latino apima labai daug stilių. Pagrindinis jų yra laisva, atpalaiduojanti, linksma ir uždeganti Salsa.  Ne mažiau populiari Samba – energinga, dinamiška, veržli, lanksti. Kiek kitoks stilius yra Cha cha cha – griežtas, tikslus, statiškas ir  ritmingas. Latino šokiuose labai svarbu išreikšti kiekvieno stiliaus išskirtinumą bei temperamentą.

Vogue šokis kilo iš LGBTQ juodaodžių pogrindžio ir buvo įkvėptas mados žurnalo „Vogue“. Šiuo metu yra išskiriami net trys skirtingi „Vogue“ šokimo stiliai: Vogue Old Way, Vogue New Way ir pasaulyje labiausiai išpopuliarėjęs Vogue Fem. Pastarąjį sudaro du tokie šokimo būdai, kaip „Soft & Cunt“ ir „Dramatics“ bei 5 elementai, kuriuos privaloma įvaldyti norint šokti taisyklingai – tai Hands Performance, Catwalk, Duckwalk, Floor Performance, Spins & Dips.

Locking – tai šokis, kuris šokamas pagal Funk muziką. Lockingas – labai linksmas ir pozityvus šokis, reikalaujantis daug energijos. Šokio metu naudojami staigūs sustojimai ir varios sąnarių fiksacijos.

Popping – gatvės šokių stilius atsiradęs 1960-70- aisiais metais Californijoje ir iš ten išplitęs per visą pasaulį. Poppingas dažniausiai yra šokamas pagal funk’o muziką. Poppingo išskirtinumas yra jo pagrindinėje technikoje: Pop – greitas raumenų įtempimas ir atpalaidavimas, iš kurio ir kilo šokio pavadinimas. Į poppingo šokį įeina daug sub stilių kaip: Robot, Waving, Tutting, Gliding and Sliding, Boogaloo Rolls ir dar daugiau..

Naujų narių priėmimas tęsiasi❗ Registruokis ir išbandyk kiekvieną stilių NEMOKAMAI 🎁

Nežinai kokį stilių nori šokti❓ Praeik trumpą testuką puslapyje ir išrink tinkamiausią stilių❗
Jau apsisprendei❓ Registruokis
Tvarkaraščiai

Kviečiame prisijungti prie SKILLZ šeimos! 🔥