Kas yra POPPING stilius?

Popping – tai šokių stilius, atsiradęs vėlyvaisiais 1960-aisiais, kurio esminis skiriamasis bruožas yra staigus raumenų įtempimas ir atpalaidavimas, sukeliantis trukčiojimo įspūdį kūne. Toks raumenų įtempimas yra vadinamas pop.

Popping yra siejamas su Hip Hop šokiu ir kitais funk stiliais (kaip Waacking ir Locking), bet jis turi savo visiškai kitokį, unikalų judėjimą. Dažniausiai jis yra atliekamas gatvės šokių kovose ir rateliuose, bet nemažai naudojamas ir choreografijoje. Pagrindiniai judesiai, kuriuos sukūrė visi OGs (Original Gangsters)per metų metus, visame pasaulyje buvo stebimi, išmokti ir naujų kartų šiek tiek modifikuoti. Tačiau Popping šokėjai vis tiek stengiasi išsaugoti šio stiliaus autentiškumą ir tradicijas, kadangi kuo geriau suprantama šokio istorija, tuo lengviau tą šokį įvaldyti ir juo improvizuoti, pritaikyti sau.

KAIP SUSIKŪRĖ POPPING?

Gilinimasis į gatvės šokių atsiradimo istorijas gali būti šiek tiek painus, kadangi OG’s (Original Gangsters – gatvės šokių pionieriai), gyvenę skirtinguose Jungtinių Valstijų regionuose, apie stilių atsiradimą pasakoja pro savo požiūrio prizmę ir todėl istorijos šiek tiek skiriasi. Nors ir yra keletas “klajojančių” istorijų, kurios kartais viena kitai prieštarauja, o kartais persipina ir sutampa, viena aiški Popping kilmės dalis yra ta, kad šį stilių šokti pradėjo paauglių būriai skurstančiose miesto dalyse. Jie sugalvodavo judesius, kuriuos naudodavo klubuose, vakarėliuose ir šokių kovose. Tai leido šokėjams pabėgti nuo rutinos, išreikšti save ir būti šokių šeimos dalimi. Laikui bėgant žodis Popping (dar dažnai sakoma hitting) buvo pradėtas vartoti norint apibūdinti judesius ir technikas sukurtas OG Popperių.

PAGRINDINIAI POPPING STILIAUS ELEMENTAI

Animation. 

Animation buvo įkvėptas Ray Harryhausen “Dynamation” filmų. Jis skatina šokėją judėti animuotai lyg jis būtų skirtinguose filmo kadruose. Šioje technikoje naudojamas staigus raumenų įtempimas, siekiant sukurti staigaus sustojimo iliuziją.

The Boogaloo. 

Tai judėjimas sukurtas gerai žinomos komandos „Electric Boogaloos“. The Boogaloo yra laisvas, plaukiantis judėjimas, kuris sukuria įspūdį, kad kūnas neturi kaulų. Jame yra naudojami persikėlimai iš vienos padėties į kitą naudojant rolls (sukinius) kojų, klubų, kelių, galvos ir t.t. 

Gliding / Floating / Sliding

Įvairių kojų judesių kombinacija, kai šokėjas sukuria plaukimo, skraidymo ar čiuožimo įvairiomis kryptimis iliuziją. Beje, garsusis Michael’o Jackson’o Moonwalk iš tiesų yra vadinamas Backslide Popping’e.

Hitting / Popping

Hit arba Pop atsiranda tada, kai skirtingi raumenys yra staigiai sutraukiami ir atpalaiduojami. Tai galima daryti nuolat stabiliu ritmu, keičiant pozas ir judėjimo kryptis.

Dimestop. 

Technika, kai iš pastovaus judėjimo yra staigiai sustojama be jokios fiksacijos ir jokio sudrebėjimo. Sustojimas atsiranda tarsi iš niekur.

Izoliacijos.

Kai visas kūnas nejuda (yra izoliuojamas), kol viena kūno dalis yra judinama, arba atvirkščiai – viena dalis izoliuojama, kol visas kitas kūnas juda.

The Robot / Botting. 

Tai yra roboto arba manekeno mėgdžiojimas. Izoliacijomis ir dimestop’ais paremtas kūno judėjimas, kuriuo sukuriama mechaninio roboto iliuzija.

Miming.

Judėjimas, įkvėptas mimų, kai naudojant izoliacijas kuriamas / erdvėje “piešiamas” vaizdinys, kurio realiai nėra.

Scarecrow (Kaliausė).

Judėjimas, kuris vaizduoja kaliausę arba marionetę, kurios kūno dalys yra tarsi tampomos pririštomis virvelėmis.

Snaking.

Šis judėjimas primena slenkančią, šliaužiančią gyvatę, kai kūnas sklandžiai banguoja, pereinant nuo vienos kūno dalies prie kitos.

Strobing.

Naudojamas tas pats principas, kaip ir Dimestop, tik perėjimai tarp judesių yra greitesni ir nenutrūkstantys, kad susikurtų įspūdis, jog šokėjas juda stroboskopo šviesoje.

Strutting.

Strutting tai stilius atsiradęs San Franciske, kurio esmė yra įvairių kampų ieškojimas galūnėmis, pvz. rankomis.

Ticking. 

Beveik tas pats, kas ir popping, tik šokėjo pop atliekami labai dažnais ir nedideliais intervalais.

Waving. 

Tai sklandus kūno bangavimas. Bangos keliauja per kojas, rankas, korpusą ir t.t.

Tutting (King Tut). 

Stilius įkvėptas senovės Egipto hieroglifų. Tutting’e kūnas išnaudojamas taip, kad būtų sukuriamos geometrinės pozicijos. Judesiai atliekami naudojant 90 ir 45 laipsnių kampus.

BOOGALOO SAM

Sam Solomon (Boogaloo Sam) 1975-ais metais sukūrė Boogaloo šokį Fresno miestelyje, Kalifornijoje. 1978-ais metais Sam’as su savo šeima persikėlė gyventi į Long Beach, Kalifornijoje, kur jis su kitais šokėjais sukūrė legendinę komandą Electric Boogaloo Lockers.

Šios komandos nariai taip pat buvo tokie šokėjai kaip Pop’in Pete, Skeeter Rabbit, Suga Pop, Mr. Wiggles, Creep’n Sid, Scarecrow Scally, Marvin “Puppet” Boozer ir Dane “Robot” Parker.

THE ELECTRIC BOOGALOOS

The Electric Boogaloos iš pradžių pasirodydavo įvairiuose talentų šou ir bandė išplatinti bei išpopuliarinti savo unikalų šokį Šiaurinėje Kalifornijoje. Atvykę į Long Beach (Pietinę Kaliforniją) į komandą priėmė naujų narių ir pradėjo daryti pasirodymus Holivudo gatvėse. Ten 1978-aisiais jie susitiko su Jeff Kutash – žmogumi, kuris buvo atsakingas už šokių pasirodymus įvairiuose kazino. Jų šokių turas su Jeff’u tapo jų identiteto misreprezentacija, dėl ko galiausiai Electric Boogaloos nustojo su juo dirbti. Tuomet jie ėmė kurti naujus Popping judesius. Nuo tada jie jau buvo rodomi per nacionalinę televiziją ir pasirodydavo su įvairiais daininikais jų koncertuose. Bet didžiausias ir svarbiausias įvykis, išgarsinęs The Electric Boogaloos, buvo jų pasirodymas televizijos laidoje Soul Train 1979-ais metais. Šis šou padėjo išpopuliarinti Popping šokį visoje šalyje.