5 patarimai, kaip greičiau įsiminti choreografiją

Mes visi pažįstame tokių šokėjų, kurie „pagauna“ ir įsimena naują choreografiją beprotiškai greitai. Tų, kurie galbūt tave priverčia jaustis ne taip gerai… Tikriausiai puikiai žinai tą jausmą, kai choreografas paklausęs „Ar jau galim judėti toliau?“ balsas viduje tau rėkia „NE!! Dar tikrai ne! Dar kartą labai lėtai ir su skaičiavimu!!!“ Tačiau nepasiduok! Greitas choreografijos įsiminimas tėra tik įgūdis, kurį galima išlavinti. Ir štai 5 patarimai kaip pagreitinti šį procesą!

  1. Visados stebėk choreografą. Mes esame natūraliai pratę stebėti choreografą, kol šokame ir mokomės naują choregrafiją. Tačiau, kai tik reikia sušokti viską patiems – iškart nebežinome ką daryti… Labai svarbu suprasti ir pažinti patį choreografą, kad galėtum tinkamai suprasti jo judėjimą, skaičiavimą ir panašius dalykus, tačiau nepamiršk įdėti ir dalelės savęs į kiekvieną choreografiją. Stenkis didinti šokimų skaičių nestebint choreografo, vis daugiau dalių bandyk sušokti pats. Visuomet stenkis galvoti apie tai ką ir kaip darai, ir pradėsi įsiminti viską daug greičiau.
  2. Suklydęs – judėk toliau. Galbūt choreografijoje yra kažkoks judesys ar kombinacija, kuri tiesiog tau nepavyksta ir pradeda nervinti… gal tiesiog reiktų tą vietą pakartoti kelis kartus, kol perprasi ją? Mes esame linkę reikalauti iš savęs kiekvieną judesį atlikti tobulai, bet kartais reikia pasakyti sau, jog tai yra „pakankamai gerai“ ir judėti toliau. Juk visuomet galėsi grįžti prie tam tikros choreografijos vietos ir ją atidirbti.
  3. Nešok, o pastebėk. Tai šiek tiek trigdo – nešokti šokių treniruotėje? Tačiau kartais yra tokių detalių, kurias gali pastebėti tik akys, o choreografas negali to paaiškinti žodžiais. Jei visi bandytų kiekvieną mažiausią niuansą paaiškinti žodžiais – šokių trenirutoės užtruktų dienų dienas… 😀 Taigi, jei kažkas nepavyksta, sustok ir akimirką paprasčiausiai pažiūrėk kaip tas judesys atrodo, įsigilink ir viskas pavyks!
  4. Nueik į kelias treniruotes per dieną. Žinoma, eiti į daug treniruočių per dieną yra sunku tiek fiziškai, tiek psichologiškai, tačiau tai padeda greičiau įsiminti choreografijas. Tai lavina tavo atmintį! Po kelių intensyvių treniruočių tavo smegenys ir kūnas bus greičiausiai „miręs“, tačiau po kurio laiko tu priprasi ir kuo puikiausiai atsiminsi visas 3 ar 4 choreografijas, kurias mokeisi tą dieną.
  5. Domėkis kitais šokio stiliais. Tikrai esi atsidūręs tokioje situacijoje, kai niekaip negali padaryti judesio, kadangi jis yra iš kito stiliaus, kurio tu niekad nešokęs. Labai svarbu plėsti savo „šokio žodyną“, eiti į kuo daugiau įvairesnių treniruočių, mokytis skirtingų judėjimų. Tai tave padarys universaliu šokėju. Žinoma, nieko blogo turėti savo stilių, tačiau jei jausiesi patogiai darydamas ir kitų stilių judesius, choreografijas įvaldysi daug greičiau! Taigi, nuoširdžiai mokykis kiekvieną judesį, nes niekad nežinai kada tau jo prireiks.. 🙂