„Power Hit Radio“ šokių kovose pergalės šampano ragavo ir geriausi lietuviai, ir svečiai iš užsienio

Praėjusį savaitgalį Lietuvos parodų ir konferencijų „Litexpo“ vykusiame Vilniaus sporto festivalyje netrūko įvairiausių sportinių varžybų ir kovų.  „Open Edition“ mūšiuose santykius aiškinosi stipriausi Lietuvos gatvės šokėjai ir renginio svečiai iš užsienio. Keturių kategorijų varžybose tris aukso medalius iškovojo mūsiškiai, tačiau Hip Hop stiliaus šokių finale susigrūmė Italijos ir Prancūzijos atstovai. O „Junior Edition“ kovose paaiškėjo pajėgiausi nauji šokėjai.

„Power Hit Radio“ ir „Sportland“ remiamų gatvės šokių varžybų „Open Edition“ mūšiuose šįsyk jėgas išmėgino 71 dalyvis iš trijų didžiųjų Lietuvos miestų, o taip pat svečiai iš Italijos ir Prancūzijos. Ant parketo stojo Hip Hop, Popping, Breaking bei House stilių šokėjai. Jų pasirodymus vertino kompetentinga komisija, sudaryta ekspertų iš Italijos, Didžiosios Britanijos ir Lietuvos. Pirmąsyk komisijos nario vietą užėmė daugkartinis šio renginio čempionas Arūnas Švarcas. Italas Bboy Drass buvo atsakingas už Breakingo įvertinimus, o Hip Hopo reikaluose komisijoje autoritetu buvo po penkerių Didžiojoje Britanijoje praleistų metų į Lietuvą grįžusi Kamilė LIL K. House teisėjavo Emilis Pilionis.


Pirmiausiai sprendėsi Hip Hop kovų likimas ir čia šeimininkams turėjo nuskambėti pavojaus varpeliai, kadangi į finalą prasibrovė Prancūzijos „LegionX“ komandą atstovaujantis Niako bei Italė Giulija. Pranašumą pavyko įrodyti plastiškajam prancūzui, tad merginai atiteko sidabras, o bronzą pelnė „24/7″ atstovavęs lietuvis Edvinas „Paper“ Aušvicas. Išmėginęs prizininkų pakylą Paper toliau nestabdė ir buvo neįveikiamas Popping varžybose. Čia finale jis palaužė Vilniaus gatvės šokių studijos „SKILLZ“ atstovą Deivydą Jasą, o trečias liko jo bendraklubis Kipras „Crypop“ Mašidlauskas.

„SKILLZ“ studijos atstovai dominavo Breaking kategorijoje, kur užėmė visus tris podiumo laiptelius. Pergalę šventė Denis „Bboy Deni“  Ščiglo, finale įveikęs savo mokinį Bboy Jorį, o bronzą pasidabino Bboy Grizlis/Križmis. Tuo tarpu House šokio čempionate tapo Vaiva iš „Lowair“ studijos, lemiamoje dvikovoje palaužus „G-house“ atstovę Eriką. Trečioje vietoje liko Fiji iš „Gamers“ klubo.

Sekmadienį vykusiosiose „Junior Edition“ varžybose kovėsi 40 iki metų patirties turinčių gatvės šokėjų. Hip Hopo stiliuje geriausia tapo Gintarė, antra liko Renata, o bronzą iškovojo Zoyo. Poppingo disciplinoje niekas nesustabdė Emilijos, po kurios rikiavosi Eva ir Matas. Breaking kategorijos auksą „nunešė“ svečias iš Baltarusijos Sega, palikęs sidabrą Emai iš SKILLZ. Trečią vietą užėmė Tomas. Na, o House mūšiuose darsyk neįveikiama buvo Gintarė, įrodžiusi pranašumą prieš Aurą. Tomui darsyk atiteko bronza.

Vilniaus sporto festivalyje be aktyviosios programos taip pat vyko ir „Skynet“ konferencija „Active Training“, sporto prekių ir įrangos paroda bei sporto klubų mugė, kurioje prisistatė virš šimto įvairiausių sporto organizacijų. Jas visas galite rasti tinklapyje www.sportofestivalis.lt.

Prie didžiausio sporto ir sveikatingumo renginio organizavimo prisidėjo Kūno kultūros ir sporto departamentas, Vilniaus miesto savivaldybė, „Reebok“, „Brasa CrossFit“, „Skynet“ bei Lietuvos galiūnų federacija. Renginį organizavo Viešoji įstaiga „Sveikas miestas“ ir Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.

Daugiau informacijos:

Gaudrius Dzikaras

+370 (676) 34614

gaudrius@sportofestivalis.lt

www.sveikasmiestas.lt